קידום אתרים בגוגל, Pixabay

קידום אתרים בגוגל: למה העסק שלך זקוק לזה

המהפכה הדיגיטלית, השתלטה על כל תחומי החיים, והפכה לפקטור משמעותי יום יומי בחיים של כולם בארץ ובעולם. היא לא פוסחת על שום גולש, צרכן ועסקים וחברות גדולים וקטנים. היום כבר כל בעלי החברות והעסקים מכירים  בחשיבות העסקית של הקמת אתר אינטרנט. חשוב לציין, שיש אף מגמה של כמה מותגים, להחזיק כמה אתרים בו זמנית, כדי להגיע לפרישה ולחשיפה גדולים יותר.

כאשר אתם בונים בית, אתם עושים את זה כדי לגור בו. אם לעסק שלכם יש אתר, הוא גם חייב להיות שימושי. אתר זה לא בשביל הפרוטוקול. בעל אתר עסקי, שלא מקבל היום טלפונים של גולשים שהגיעו לאתר שלו ולא עושה עסקים טובים, חייב לשאול את עצמו שתי שאלות: איפה טעיתי? והשאלה השנייה- מי יכול לעזור לי?.

אין ספק שישראל נמצאת בפיגור מבחינת כמות אתרי המסחר האלקטרוני יחסית לבעלי העסקים בארץ, וגם לא כל החברות המקימות או מקדמות אתרים, מצדיקות את הטייטל שלהן. אבל דבר אחד ברור. היום כולם מבינים שהמסחר עבר לעולם הדיגיטלי, ומי שלא מבין שאחרי הקמת אתר, חייבים לעשות קידום אתרים בגוגל, עשה חצי מלאכה.

למה אתם חייבים קידום אתרים?

קשה מאוד לתאר את גודלה ועוצמתה של רשת האינטרנט, אבל כדי להמחיש את החשיבות של קידום אתרים ננסה להסביר זאת בצורה הכי ציורית ופשוטה. תארו לעצמכם שהיא כמו קניון גדול וענק ולכם יש בו חנות (אתר). שאלו את עצמכם, מה הייתם עושים לו הייתה לכם במציאות חנות בקניון כזה גדול. איזה פעולות הייתם נוקטים כדי להביא אליכם כמה שיותר לקוחות. עכשיו תחשבו על זה שהאתר שלכם הוא אחד מאין סוף אתרים. איך יגיעו אליכם גולשים? איך יכירו את האתר שלכם? איך ישכרו את השירותים או יקנו מכם? קידום אתרים הוא למעשה איש השיווק שלכם. הוא משווק את האתר שלכם ברשת, ובזכותו הרבה אתרים עושים עסקים טובים. אין אתר מצליח ברשת שאין לו קידום, אבל יש המון אתרים כושלים בין השאר, בגלל שאין להם קידום. אם אתם מרגישים שהאתר שלכם לא מספיק פעיל, אתם לא מקבלים הרבה טלפונים ואין בו מספיק טראפיק תבדקו איזה קידום יש לכם, אם בכלל. קידום אתרים יוצר את ערוץ התקשורת בין האתר שלכם לבין הגולשים ואין לזה חלופות. אל תנסו לחסוך בזה, כי אתם מכלים את האתר שלכם בייסורים...

האם האתר שלך עומד בתנאים של גוגל?

גוגל הוא מנוע החיפוש של האתר שלכם, וכדי להצליח לקדם אתר, צריך לבצע הלימה וסנכרון מולו, וזה בדיוק תפקידו של מקדם אתרים. מנוע חיפוש מורכב מ-3 חלקים והם: עכביש, אינדקס ובקר שאילתות. העכביש הוא סוג של רובוט שהתפקיד שלו זה להכיר את כל האתרים. הוא עובר בכל כתובת של אתר ואתר ומקטלג אותם. הוא עושה זאת באמצעות קישורים הרשומים באתרים (חלק מתפקידם של מקדמי האתרים הוא להפיץ את הקישורים הללו ברשת). החלק השני של האינדקס, הוא לבצע קידוד לוגי של כל הדפים בכל אתר. מכיוון שמדובר במספר אין סופי של דפים, לגולל יש תנאים לקידוד, וזה בדיוק מה שמקדמי האתרים עושים- הם דואגים שדפי האתר שלך יעמדו בתנאים של גוגל כדי שהוא יכיר את האתר שלך ויאנדקס אותו. התנאים הללו כוללים בין השאר: מספר הקישורים שיש לכל דף, תוכן איכותי וגודלם של הדפים.

כשאתם מקלידים קידום אתרים- למה אתם מגיעים לקורנגה?

החלק השלישי במפגש של האתר שלכם עם גוגל הוא עם בקר השאילתות. זהו הגורם אליו מופנות כל פניות הגולשים, דרך שורת החיפוש בגוגל. כאשר אתם כותבים למשל קידום אתרים בגוגל, הוא מאנדקס את השאלה ושולח אותה לאתרים (שהדפים שלהם עברון אנדקוס  בהתאם לתנאים של גוגל, ובל נשכח שמקדמי האתרים עושים זאת). לכן השאילתה תעלה תוצאות של אתרים שמדברים עם גוגל באותה שפה, שהוא מזהה אותם ואת הדפים שלהם. או במילים אחרות, רק אתרים שעושים קידום עולים בתוצאות החיפוש נקודה. חשוב לציין כי קידום אתרים הוא תהליך, והוא לא מביא תוצאות באופן מידי. גוגל צריך להכיר את האתר, המקדמים צריכים לעשות כמה פעולות חשובות לפני הקידום, ואז לצאת לדרך.

מה זה קידום אורגני?

לרשותם של בעלי אתרים יש היום שתי דרכים לעשות קידום לאתר שלהם. יש קידום ממומן, שהוא בעצם קמפיין פרסום בגוגל, ויש קידום אורגני ועליו נתעכב במאמר הזה.

דיברנו מקודם על בקר השאילתות של גוגל. אם כן האם הבנתם שהתוצאה שעולה בגוגל כאשר אתם מקלידים מילות חיפוש, קשורה למצב דפי האתר שלכם? האם הבנתם שהם חייבים להיות עם קישורים? עם תוכן איכותי ובגודל מסוים? אם הדפים של האתר שלכם (למרות ששילמתם עליו המון כסף) לא עומדים בתנאים הללו-  אל תתפלאו שאתם לא מקבלים שום טלפון מגולשים. לא רואים אתכם, האתר שלכם נמצא בחצר האחורית של גוגל, שם מאופסנים כל האתרים שלא עושים קידום. אם אתם רוצים לדעת איך עוברים מהחצר האחורית הזו, למקום טוב בעולם השיווק והמסחר הגועש ברשת, אתם חייבים קידום.

תחשבו דיגיטלי

הסיבה שבגללה בעלי אתרים עדיין לא מבינים מה זה קידום, זה בגלל שחלקם לא ילדים דיגיטליים. אלה הם ילידי שנות השמונים והלאה, שגדלו על מחשב וקונסולות של משחק. זוהי שפת הילדות שלהם ולכן הם מתחברים לכל מה שמציעה הרשת ומבינים את כוחה. אבל יש בעלי אתרים שיש להם עסק או חברה, שהם אנשי עסקים לכל דבר ועניין אבל הם לא מדור הילדים הדיגיטליים. יותר קשה להם להבין מה הם צריכים לעשות, והם גם לא מבינים את חוקי העולם הוירטואלי. חלקם חושבים שמספיק שיש להם אתר, והם לא מבינים למה המתחרים שלהם עושים עסקים והם לא, הם לא מבינים למה למתחרים שלהם יש כמה אתרים, והם "נרתעים" מהעולם הזה, ומדשדשים מאחור. הם סומכים כמו שתמיד הם סמכו על המזל, אבל אתר ברשת לא עובד כמו חנות פיזית. אתר ברשת צריך למשוך גולשים ועושים את זה רק בקידום אתרים.

מדי יום נכנסים מיליוני אנשים ומחפשים שירותים או מוצרים. אם אין לכם קידום, אף אחד לא יגיע  לאתר שלכם. כל יום שעובר, אתם מפסידים כסף, לקוחות פוטנציאלים ואת המוניטין של העסק שלכם. אין לכם מושג עד כמה אתם יכולים לגדול ברשת, ועד שלא תעשו קידום, גם לא יהיה לכם.

נשמח להסביר לכם עוד על קידום אתרים שמביא אתכם למקום שעושה עסקים ברשת.