איכלוב, איכלוב

לא רק מסיבת אוזניות: זה הסוד הכי שמור של הלילה הלבן בתל אביב

חשבתם שחגיגות הלילה הלבן 2018 יכללו רק מופעי רחוב, ירידי אוכל ומסיבת אוזניות? הפעם עיריית תל אביב מפעילה גם חדר בריחה סודי, וסיורים לא שגרתיים בבתי חולים

הלילה הלבן הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי תל אביב – בחוצות ובמרכזי התרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. האירועים פתוחים לקהל הרחב, בחינם או בתעריפים מוזלים.

ביולי 2003 הכריז אונסק"ו על "העיר הלבנה" של תל־אביב – מרקם עירוני, היסטורי וייחודי – בתור אתר מורשת תרבות עולמית, הרבה בזכות האוסף האדריכלי הגדול בעולם של מבני באוהאוס, שהקנה לתל-אביב-יפו מעמד ייחודי במורשת התרבות האדריכלית של התקופה המודרנית.  מאז ההכרזה, בכל שנה, מציינת עיריית תל־אביב-יפו את הכרזת אונסק"ו בסדרת אירועי הלילה הלבן.

קיבצנו עבורכם את כל האירועים שאסור לכם לפספס:

EscapeLab

איפה? חדר בריחה יוצא דופן באגף מעבדות המחקר של בית החולים.

מה בתכניתשלושה סבבים בחדר הבריחה, בכל שעה עגולה החל מ-20:00מס' המקומות בכל סבב מוגבל. ההשתתפות בפעילות מותנית בהרשמה מראש.

מסיבת אוזניות בשקט בשקט

איפהכיכר רבין בשעות: 20:00 – 03:00

מה בתכניתמסיבת אוזניות בסמארטפונים שלכם. באמצעות האפליקציה של רדיו תל-אביב, 102FM, תוכלו לשכור אוזניות בכיכר - או להגיע עם הטלפון החכם שלכם וזוג אוזניותלהוריד בחינם את האפליקציה ולהשתתף במסיבה שתועבר בשידור ישיר בתחנת הרדיו המדוברתהכניסה חופשית.

מסיבת אוזניות

מסיבת אוזניות. עד שלוש בלילה (פוטוליה )

 

 

לילה לבן במוזיאון

איפהמוזיאון תל אביב החל מ20:00.

מה בתכנית? האירוע הינו חלק ממיזם ישראל 2030 - סדרת אירועים והרצאות, מעין TED המוקדש לחברה בישראל, העוסקים במגון נושאים המונגשים בצורה קלילה ומגניבה לקהל. בין הנושאיםחופש העיתונות, פייק ניוז, קולנוע, דו קיום, החלטות פיננסיות ועוד

עוד באיכילוב: סיורים, סיפורים ורופאים עם גיטרה

• בבית החולים איכילוב, ייערכו סיורים מודרכים, בהם אנשים בחלוקים לבנים לוקחים אתכם 'מאחורי הקלעים' של בית החולים:

"איכילוב של מעלה" - סיור מהמנחת עד חדר הטראומה

"איכילוב של מטה" - סיור מחדר הניתוח אל חדרי המתים

"איכילוב של מתחת לאדמה" - סיור במרתפי בית החולים עד בית חולים חירום

מדובר בשלושה סבבי סיורים, בכל שעה עגולה החל ב-20:00משך הסיור כשעה, מספר המקומות בכל סיור מוגבל, וההשתתפות מותנית בהרשמה מראש. 

• באולם ההרצאות בבניין הלב ע"ש סמי עופר, רופאי בית החולים ואנשי הצוות בסיפורים עוצרי נשימה על הלילה הלבן שעבר עליהם והם לעולם לא ישכחו. גם כאן מדור בשלושה סבבים, בכל שעה עגולה מ-20:00, בהרשמה מראש.

• עוד במרכז הרפואי תל-אביב, רחוב ויצמן 6: הופעות מתחלפות של רופאי בית החולים, שפושטים את החלוקים ועולים לנגן על הבמה


 

סדנת יצירה לגילוי חיי הלילה באתר הטבע העירוני

איפה? בית יד לבנים תל אביב, רח' פנקס 63, בלובי המבנה בשעה 19:00

מה בתכניתהרצאה על השפעת מחזור השמש והירח על החי והצומח; הכנת פנסים מחומרים ממוחזרים וטבעיים - גרביים, מקלות, בדים ונורות; יציאה עם עם הפנסים שיצרתם לסיור מודרך בגן בית יד לבנים; חיפוש בעלי חיים ליליים - עטלפים, קיפודים ועוד.

הכניסה חופשית, מדובר בפעילות לכל המשפחה שתימשך כשעה וחצי