אוזניות, מוזיקה, fotolia

אם חציתם את הגיל הזה, כנראה שאתם סובלים מ"שיתוק מוזיקלי"

אל תשליכני לעת זיקנה: מחקר חדש של חברת שירותי הזרמת המוזיקה דיזר (Deezer) בדק כיצד הגיל משפיע על הרגלי השמע שלנו והתוצאות מפתיעות - ולאו דווקא לטובה. הנה הפרטים

מחקר שערכה פלטפורמת הסטרימינג הצרפתית דיזר (Deezer)  בקרב 5,000 נשאלים ממדינות שונות ( ארה"ב, בריטניה, גרמניה, צרפת וברזיל)  אוודת הרגלי השמע שלנו הצליח להעלות כמה נתונים מטרידים. מסתבר שמעבר לגיל מסויים אנחנו הופכים לאדישים למוזיקה חדשה והטעם שלנו הופך למקובע יותר ויותר.

במחקר נמצא כי "שיתוק מוזיקלי", מה שהמחקר מגדיר כזמן שבו מפסיקים לחפש מוזיקה חדשה, מתרחש בממוצע בגיל  27 ו-11 חודשים. בגיל זה מתחילים להקשיב לאותם פלייליסטים וז'אנרים שוב ושוב. עוד עולה מהמחקר שפירסמה החברה  כי 65% מהמשיבים בכל קבוצות הגיל ציינו כי הם מרגישים תקועים עם בחירת המוזיקה שלהם, בעוד ש-41% מסרו כי לא ינסו מוזיקה מחוץ לז'אנרים האהובים עליהם.

עוד בדק המחקר של החברה גם מהן הסיבות העיקריות לכך שאנשים מפסיקים לגלות מוזיקה חדשה. התוצאה היא ש- 25% מהנשאלים השיבו כיהסיבה העיקרית שלהם היא עבודה תובענית, 18% בגלל המבחר האינסופי ו-14% עקב טיפול בילדים קטנים.

נקודת האור במחקר היא שנראה כי מרבית הנשאלים רוצים בבירור לפרוץ את גבולות 'השיתוק המוזיקלי': 60% מהעונים ציינו כי הם רוצים לבלות יותר זמן בחיפוש אחר מוזיקה חדשה ומחצית מהם (כ-53%) סבורים כי בעתיד הם יגדישו זמן רב יותר בחיפוש אחר אמנים חדשים.