לא, זו לא מיוזיקלי -זו פייסבוק..., פייסבוק

פייסבוק מעתיקה את מיוזיקלי: משיקה סרטוני ליפ-סינק

מה עושה הרשת החברתית הגדולה מכולן כשהיא מרגישה שהיא לא מחדשת יותר? מעתיקה את Musical.ly בנסיון נואש לשמר את הגולשים הצעירים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

אז אחרי שסיימה להעתיק כל פיצ'ר שהיה בסנאפצ'ט, וכל תכונה שאהבנו ביוטיוב, פייסבוק מתפנה להעתיק מאפליקציה אהובה אחרת. הפעם על הכוונת של החברה נמצאת מיוזיקלי (Musical.ly) אפליקציית הליפ-סינק שכבשה את הצעירים והפכה לסוג של אובססיה בקרב ילדות ואף הולידה כוכבת בין לאומית מקומית בדמותה של אנה זק.

המשחקיות הזו כבשה ילדות בכל העולם - וגם כאן בישראל ולכן, מטבע הדברים שפייסבוק רוצה לנגוס בנתח השוק הזה ולמנוע זליגה של צעירים לאפליקציה המתחרה. אז במה בעצם מדובר? ובכן, אם בקרוב תראו שאמא שלכם העלתה סרטון ליפסינק לשיר של עומר אדם, אל תופתעו - הפיצ'ר החדש אמור להגיע אליכם בטווח הזמן המיידי (האפליקציה תתעדכן לבד, אין צורך לעשות שום דבר מיוחד) ולהתווסף לפיצ'ר המצלמה של פייסבוק - ביחד עם כל הפילטרים שהחברה העתיקה מסנאפצ'ט.

לטובת מי שלא מכיר, נספר כי אפליקציית musical.ly מאפשרת למשתמשים לרקוד, לשיר ולצלם קליפים מגניבים אותם הם משתפים ברשת החברתית של האפליקציה - כדי להגביר את הפופולאריות שלהם ולזכות להיות "מיוזרים" (כינוי למשתמשים באפליקצייה) עם כמה שיותר עוקבים.

פייסבוק הודיעה שבכוונתה לעבוד ישירות מול חברות התקליטים והאמנים עצמם כדי להבטיח שלא יהיו מקרים של הפרות זכויות יוצרים.