משרדי Myheritage באור יהודה, וויקפדיה

מחדל אבטחה ב- MyHeritage: פרטי כל 92 מיליון המשתמשים דלפו

סטארטאפ הגנאולוגיה הפופולארי הישראלי "MyHeritage" הודיע הערב (ג') כי מאגר המידע שלו נפרץ וכי פרטי החשבונות של 92,283,889 משתמשים דלפו לרשת.

חברת הסטארט אפ הישראלית MyHeritage, העוסקת בגנאולוגיה והמתמחה בבניית אילנות יוחסין, הודיעה הערב כי מאגר המידע של הרשת החברתית של החברה נפרץ, וכי פרטי החשבונות של כ-92,283,889 משתמשים כמו גם הססמאות שלהם - דלפו לרשתל-MyHeritage מאגר דיגיטלי עצום הכולל מיליארדי פרופילים באילנות היוחסין ומסמכים היסטורים, וטכנולוגיה חדשנית של הצלבת מידע.

"היום,ה- 4 ביוני 2018, בסביבות השעה 3:00 , קיבל קצין האבטחה הראשי של MyHeritage הודעה מחוקר אבטחה שמצא קובץ  בשם myheritage שמכיל כתובות דוא"ל וסיסמאות - בשרת פרטי מחוץ ל- MyHeritage", כך כתב מנכ''ל אבטחת המידע של החברה, עומר דויטש בפוסט שעלה בבלוג הרישמי של החברה. "צוות אבטחת המידע קיבל את הקובץ מחוקר האבטחה, בדק אותו ואישר שתוכנו נבע מ- MyHeritage וכולל את כל כתובות האימייל של משתמשים שנרשמו ל- MyHeritage עד 26 באוקטובר 2017 והסיסמאות שלהם".

עדיין לא ברור כיצד דלף מאגר המידע ומתי ארעה הפריצה לאתר, בחברה ממליצים למשתמשים להחליף את הסיסמאות שלהם באופן מידיי. ב-MyHeritage מתעקשים שלא הודלפו פרטים רגישים כגון פרטי אשראי או דגימות DNA וכי מסד הנתונים הפנימי של החברה לא נפרץ. בחברה פתחו בחקירה ובמקביל העמידו לרשות המשתמשים מוקד תמיכה (פרטים בקישור הזה).

יש לציין כי הארוע הזה תופס את החברה כשבוע לאחר שנכנסו לתוקפן תקנות האבטחה המחמירות של האיחוד האירופי, ה-GDPR. אלו נושאות בחובן קנסות עתק לחברות שהתנהלו ברשלנות בכל הקשור לשמירה על מידע משתמשים

חברת הסטרט-אפ הישראלית  MyHeritage נחשבת למובילה העולמית בחקר ההיסטוריה המשפחתית ומתמחה בבניית אילנות יוחסין והצלבת מידע, חקר שורשים ואיתור קרובי משפחה. ל-MyHeritage למעלה מ-92 מיליון משתמשים ברחבי העולם, 2 מיליארד פרופילים באילנות יוחסין ושבעה מיליארד רשומות היסטוריות ותמיכה ב-42 שפותהחברה מעסיקה קרוב ל- 400 עובדים, מרביתם במשרדי החברה באור יהודה ובתל אביבבין המשקיעים בחברה: קרנות הון הסיכון Bessemer Venture Partners, Index Ventures, Accel Partners וכן משקיעים פרטיים בולטים. בשנים האחרונות ביצעה החברה שמונה רכישות של חברות מתחרות.