מיקרוסופט, רויטרס

לא עוצרת: מיקרוסופט רוכשת את GitHub ב-7.5 מיליארד דולר

שלוש שנים אחרי שרכשה את לינקדאין, מיקרוסופט ממשיכה במגמת הכיבוש השקט, ורוכשת את פלטפורמת המפתחים האהובה גיטהאב (GitHub)

אחרי רצף של שמועות שהחל ביום שישי האחרון, מיקרוסופט הכריזה באופן רישמי בשעה האחרונה כי  היא אכן רכשה את פלטפורמת הקידוד הפופולארית גיטהאב (GitHub) בסכום של כ-7.5 מיליארד דולרים. לפני מעט יותר משלוש שנים רכשה מיקרוסופט את לינקדאין, הרשת החברתית המקצועית, תמורת סכום שיא של 26 מיליארד דולרים.

גיטהאב (GitHub) היא חברה פרטית שאינה נסחרת ובהערכת השווי האחרונה הידוע של החברה, שנערכה בסוף שנת 2015 שוויה נאמד בכ-2 מיליארד דולרים.

רק בשנה שעברה מיקרוסופט סגרה את המתחרה שלה ל-גיטהאב (GitHub), שירות שכונה בשם CodePlex בעיקר מאחר ולא הצליחו שם להרפות את האחיזה העזה שיש לגיטאהב בקרב קהל המפתחים. למרות זאת דיווחים שונים ברשת גורסים כי החברה לא הצליחה להפוך את הפלטפורמה שלה לריווחית והיא ככול הנראה רושמת הפסדים של למעלה מ-50 מיליוני דולרים מדי רבעון.

בהצהרה ששיחרר לתקשורת מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, נאמר כי "מיקרוסופט היא בראש ובראשונה חברה המתמקדת במפתחים, לכן החיבור ל-גיטהאב הוא  צעד שיחזק את המחויבות שלנו לקהילה  ויבטיח את חופש הפעולה שלה". הפלטפורמה של גיטהאב מבוססת על עיקרון הקוד הפתוח, כשהיא מספקת כלי פיתוח לקידוד ליותר מ-28 מיליון מפתחים מרחבי העולם ונחשבת לגדולה ביותר מסוגה .