רכב דסאו, יח"צ

לחלום בגדול: התוכנה שמנגישה את תעשיית הרכב לסטארטאפים קטנים

דסאו סיסטמס רוצה לכבוש את סצינת התחבורה החכמה המקומית כשהיא מציעה לסטאטרפים צעירים את האפשרות לעבוד על אותה הפלטפורמה שבה נמצאים גם יצרניות רכבי יוקרה. צפו

כנס EcoMotion ה-6, תל אביב: דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes) הציגה בתערוכת התחבורה החכמה ה- EcoMotion פתרון פיתוח ייעודי לסטאראפים, את פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE  בענן שלה, לצד פתרונות נוספים כגון Bid To Win  וסימולציות מציאות מדומה, שמסייעות בקיצור זמני הפיתוח עבור חברות חדשנות בשוק הניידות והרכב.

Bid To Win הינו פתרון ייעודי לתעשייה המספק כלים ותהליכי עבודה שמבטיחים כי ספקים יוכלו לענות על דרישות הלקוחות תוך כדי שמירה על רווחיות, לוחות זמנים, ופעילויות התואמות למשאבים וליכולותיהם הקיימות. הפתרון גם מאפשר שיתוף פעולה של הספקים עם חברות גלובליות המשתמשות בפלטפורמת ה- 3DEXPERIENCE, שמסייעת לניהול מרוכז של הפעילות הגלובאלית שלהם. למעשה, באופן זה גם חברות וסטארטאפים ישראליים יכולים לנצל את ההזדמנויות הרבות הקיימות עבורם בשוק הרכב ולשלב את הטכנולוגיות שלהם אצל יצרנים מובילים בתעשייה העולמית.

בתערוכת EcoMotion, חווינו כמה מפתרונות הענן של דאסו סיסטמס באמצעות ה- Crush Demo, שהודגם ע״י מכשיר ה- Zspace , ה- Virtual Garage , שהודגם ע״י מכשיר ה- VR של ה- HTC vive והיכולת לבצע סימולציות לקרינה אלקטרומגנטית (EMC ו- EMI) לבחינת תאימות מערכות אלקטרוניות לדרישות המערכת ועמידה בתקנים.

ה- Virtual Garage Experience הינה חווית מציאות מדומה, המאפשרת לצרכן להיכנס לתוך מוסך וירטואלי בו ניתן לבחור ולעצב את הרכב החל מלוח המחוונים ועד המושבים והגלגלים. השימוש ב- VR מאפשר לבחון את הרכב בצורה מיטבית כבר במעמד הרכישה, להבין כיצד יראו רמות הגימור והאיבזור השונות, לרבות התאמה אישית של עיצוב הרכב, ובכך לשנות לחלוטין את חווית הלקוח. ה- ZSpace היא מערכת מציאות רבודה המדמה מצב של תאונת דרכים וריסוק הרכב. הן יכולות לצמצם משמעותית את כמות בדיקות הריסוק הסטנדרטיות המאד יקרות שכולנו מכירים משידורי הבטיחות בדרכים.

שימוש בסימולציות מתקדמות מעין אלו של דאסו סיסטמס מאפשר לחברות בכל הגדלים ומכל העולם, להבין כיצד הרעיונות החדשניים שהן מפתחות יפעלו הלכה למעשה במציאות ובאיזה אופן הן יכולות לייעל ולתעל את מאמצי הפיתוח שלהן. באירוע עצמו פנה בויקיס לסטאטראפים צעירים בתחום התחבורה החכמה והציע להם לעשות שימוש בפלאטפורמות התוכנה של החברה בתנאים נוחים - במטרה לתמוך באקוסיסטם המקומי הקהילתי ולאפשר לאלו להתחבר לחברות רכב ענק העושות שימוש גם הם בכלי הפיתוח של החברה. 

לדברי אלי בויקיס, מנכ״ל דאסו סיסטמס ישראל "תעשיית הרכב ראתה בשנים האחרונות שינויים וחידושים רבים, במיוחד עם פיתוחם של כלי הרכב האוטונומיים והחשמליים. מרביתם ניתן לומר, נבנים באמצעות פלטפורמת ה- 3DEXPERIENCE של של דאסו סיסטמס, שמסייעת בהאצת פיתוחים מגוונים בכל תחום בעולם הרכב והתחבורה. אנו מציעים לחברות הישראליות ולסטארט-אפים שבתחום להצטרף לפלטפורמת הענן שלנו היום, ה- 3DEXPERIENCE ולקחת חלק במהפכת תעשיית הרכב העולמית. במסגרת המהפכה התעשייתית הרביעית, האקו סיסטם של תעשיית הרכב הופך להיות להרבה יותר שיתופי ולכן זו הזדמנות מצויינת לתעשיית ההייטק הישראלית להשתלב, לצמוח, לבטא את יכולות החדשנות והיצירה ולספק חוויות משתמש מגוונות שטרם נראו״.