צונאמי, יוטיוב

פיתוח ישראלי חדש: כיצד יתנהג רכב אוטונומי בזמן צונאמי?

סטארטאפ ישראלי חדש בשם Foretellix שם לעצמו למטרה להתמודד עם אחד החסמים הגדולים של תעשיית הרכב האוטונומי - החשש מתאונות דרכים, כולל תרחישי קיצון. צפו

כנס EcoMotion ה-6, תל אביב: על פי הערכות מומחים,  שוק הרכב האוטונומי וכל הקשור אליו צפוי לגלגל עד שנת 2050 עד 7 טריליון דולרים, כלומר 220 מיליארד דולרים לשנה. ההשקעות בסטארטאפים בתחום הרכב האוטונומי יותר מהכפילו את עצמם בשנת 2017, כשישראל שנייה רק לארה"ב בכמות הסטארטאפים בתחום. 

אל תוך הקלחת הלוהטת הזו הצטרף לאחרונה סטארטאפ ישראלי חדש בשם Foretellix שמציע גישה חדשה ושונה כדי לפתור את האתגר הגדול ביותר של תעשיית הרכב האוטונומי כיום – הבטיחות של כלי רכב ללא נהג. כחלק מהפתרון החברה מפתחת שפה שתוכל לשמש כסטנדרט לתיאור תרחישים של רכב אוטונומי. השפה אמורה להיות פתוחה, כך שכולם יוכלו להשתמש בה לבדיקת הרכבים עוד לפני שיעלו על הכביש. הפתרון יעבוד עם כל פלטפורמות הבדיקה הקיימות, ובכללן סימולציות, Test tracks ושאר שיטות הבדיקה הקיימות בשוק.

Foretellix נוסדה על ידי יואב הולנדר, גיל אמיד וזיו בנימיני המשמש גם כמנכ"ל החברה -  שלושתם מומחים בעלי שם בתעשיה, עם נסיון עשיר בעולם היזמות והניהול. בין המשקיעים וחברי ה-Advisory Board של החברה: זוהר זיסאפל, גיל אגמון (בעלים ומנכ"ל דלק רכב, שגם השקיע במובילאיי), בני שניידר (יזם סדרתי וסמנכ"ל באורקל לאחר שמכר את Ravello), עמירם יהודאי (לשעבר דיקן הפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת ת"א), משה גבריאלוב (לשעבר מנכ"ל Xilinix שהוביל אותה להכנסות של 2.5 מיליארד $, ומנכ"ל וריסיטי), וקרן Nextgear, העובדת בשיתוף עםDrive TLV.