מתחם אייכה, צלם: עוזי פורת

בריכה פרטית במשרד: האם זה חלל העבודה המשותף הכי יפה בארץ?

חולמים לקפוץ לבריכה באמצע יום עבודה לחוץ? מסתבר שעבור חלק, מדובר בלא פחות מאשר המציאות. הכירו את מתחם חללי העבודה AYEKA (אייכה) שמציג סטנדרטים חדשים בתחום

דמיינו לעצמכם: השעה 12 בצהריים ואתם אחרי בוקר קשוח במיוחד? מה לא הייתם נותנים בעבור האפשרות לקפוץ לאיזה חצי שעה לבריכה  - לשחות קצת, להרגע ואז להמשיך במלוא המרץ את היום 

AYEKA הינו קומפלקס חדשני בעולם מרחבי העבודה המשתרע על פני מרחב גדול של כ-2000 מ"ר בתל אביב, בבעלות היזמית שרון חן. המתחם עוצב ע"י האדריכל מיכי סתר (שעיצב בעבר את משרדי גוגל, פייסבוק ופייבר). כשמעבר להיותו חלל עבודה מעוצב ומושקע עד לפרטים הקטנים, הוא גם נותן שירותים נוספים ללקוחותיו, הכוללים: בריכת שחייה, חדרי ישיבות מאובזרים, פאטיו, אולפן צילום וטלוויזיה, חדר הקרנה, חדר כושר ומלתחות. 

 מתחם אייכה: בריכה מפנקת על הגג
 

מתחם אייכה: בריכה מפנקת על הגג (צלם: עוזי פורת)

"הבריכה היא בעצם כלי שנועד לעזור לאנשים שנמצאים כאן להוציא את המקסימום מעצמם" אומר אומר דניאל חן סמנכ"ל השיווק של אייכה. "אנחנו לא רואים בה כאיזה קאנטרי קלאב אלא אמצעי שיכול לעזור לך להתרענן, לשבור את השגרה ואז לחזור לעבודה כמו חדש"

אנחנו מאמינים שצריך להגשים את החלומות שלנו כאן ועכשיו, וכדי לעשות זאת צריך לדעת לשאול את השאלות הנכונות

"מה שמייחד אותנו זה המוטו Life is now אנחנו מאמינים שהחיים קורים עכשיו וצריךתמיד למצוא את המשאבים ואת הכח לעשות את מה שאתם מאמינים בו ולהגשים את החלומות שלכם" מספר חן. מכאן נולד הקונספט למקום שיש בו עירוב של כמה שימושים מהמשרד שאתם צריכים, ועד לחדר כושר והבריכה שמעניקים את המעטפת המנטלית הדרושה לעבור את היום כמו שצריך".

 מתחם אייכה
 

המקום יכול לאכלס בסביבות ה-300 חברים (צלם: עוזי פורת)

אז למה דווקא נבחר השם "אייכה" למתחם? "ובכן, אנחנו מאמינים שצריך להגשים את החלומות שלנו כאן ועכשיו" אומר חן, "וכדי לעשות זאת צריך לדעת לשאול את השאלות הנכונות, מי שיעשה זאת כנראה ימצא את הדרך להגשים את המטרות שלו – וזו הפילוסופיה שלנו" .

בנוסף, באייכה גם מתגאים בכך שלא מדובר רק בחלל עבודה אלא בקהילה משפיעה המחברת ויוצרת קשרים בין יזמים, ידע, טכנולוגיה, תרבות ואומנות.  פעם בחודשיים נערכת פעילות ספיד-דייטינג בין משקיעים לסטרטאפים הדואגים לייצר קשרי עבודה ולעלות את ערך הזמן עבור העובדים. החברה אינה מסתפקת רק בחיבור עסקי אלא גם דואגת לפתח את הצד היצירתי בלקוחותיה ומקיימת סדנאות כתיבה וצילום, מפגשי אמן ותערוכות שונות.

 אייכה אייכה אייכה אייכה אייכה
 

"רוב הלקוחות שלנו הן חברות סטארטאפ, אך חשוב לנו מאוד לשלב גם כאלו שאינם מהתחום"
(צלם: עוזי פורת)

"המקום יכול לאכלס בסביבות ה-300 חברים, כשתמהיל הלקוחות שלנו הוא ממש מגוון" הוא אומר. "רוב הלקוחות שלנו הן חברות סטארטאפ, אך חשוב לנו מאוד לשלב גם כאלו שאינם מהתחום הזה, דוגמת מעצבים, אדריכלים, רואי חשבון ועורכי דין - זאת כדי ליצור כאן קהילה רב גונית שגם תיצור שיתופי פעולה מקומיים".

 אייכה אייכה אייכה אייכה
 

המתחם משתרע על פני 2000 מ"ר בתל אביב( צלם: עוזי פורת)

"הייחודיות שלנו היא בתחומי האירוח והלייפסטייל" מספר חן, "אנחנו לא מאמינים בהפרדה בין עולם העבודה לחיים אלא מערבבים את הכל ונותנים מענה לכל צרכי החיים במקום אחד. בעולם ישנם מיליון איש שעובדים במתחמי עבודה ב-16,000 מתחמים כך שהצפי הוא שהתחום יכפיל את עצמו תוך מספר שנים".

 אייכה  אייכה אייכה אייכה אייכה אייכה אייכה
 

"מה שמייחד אותנו זה המוטו Life is now אנחנו מאמינים שהחיים קורים עכשיו וצריךתמיד למצוא את המשאבים ואת הכח לעשות את מה שאתם מאמינים בו"( צלם: עוזי פורת)

 אייכה אייכה אייכה אייכה אייכה
 

"הצפי הוא שהתחום יכפיל את עצמו תוך מספר שנים"( צלם: עוזי פורת)

החברה מתכננת להקים 5 מתחמים נוספים, 3 מהם בחו"ל בעלות של כ-20 מיליון דולר. החברה השיקה לאחרונה את תכנית הבריאות שלה Well B ללקוחותיה. התוכנית שהושקה משלבת את מיטב המדריכים, המאמנים, המטפלים והמרצים ומטרתה לדאוג לרמת החיוניות, המוטיבציה, הבריאות, האנרגיה והגישה של קהילת העובדים במשרדי החברה. התכנית מציעה ללקוחות הרשת שיעורי ספורט מכל התחומים: מיוגה, ריצה ועד שיאצו וקבוצות כדורסל. יתרה מכך, יכולים הלקוחות להנות משלל הרצאות, סדנאות, ליווי של תזונאי, בניית מתכונים אישיים ובריאים, קביעת יעדים ובר בריאות.