Innoviz, Innoviz

הסטארטאפ הישראלי הזה המציא את הגלגל מחדש

מהחיישן הישראלי שינגיש את הרכב החכם לכל כיס ועד לפיתוח הישראלי שמחולל מהפיכה עבור בעלי מוגבלויות: האם אלו הסטארטאפים הישראליים המבטיחים בתחום התחבורה השנה?

שבוע הבא יפתח זו השנה השישית ברציפות כנס "EcoMotion," האירוע המרכזי השנתי של קהילתEcoMotion  המתמקדת בפתרונות תחבורה חכמים  ויעסוק בנושאי תחבורה חכמה עם שורה ארוכה של משתתפים, חידושים, יזמים ופרויקטים. . באירוע יוצגו פתרונות תחבורה חדשניים וטכנולוגיות חדשות של תעשיית האוטוטק הישראלית בתחום הרחפנים, רכבים אוטונומים, חיישנים ועוד. בין יצרני הרכב והחברות שיגיעו לכנס תמצאו את :Seat, VW, B.M.W, Daimler, Ford, GM, Toyota AI Ventures, Skoda Audi,Bosch ,Honda, ועוד'.

כאמור בארוע יציגו גם כמה מהחברות הישראליות המבטיחות בתחום, מתוך המגוון העשיר בחרנו 5 חברות מסקרנות במיוחד:

מסתבר שכן ניתן להמציא את הגלגל מחדש

חברת SoftWheel הישראלית, המציאה את הגלגל מחדש - הלכה למעשה. אז איך עשו זאת שם? ובכן בעיקר בזכות הכנסת בולם זעזועים לפנים הגלגל, במה שמכנים שם כ"פיתוח ראשוני בעולם". בחברה מספרים כי בולם זה מאפשר מעבר קל וגמיש, חסכון משמעותי באנרגיה, יעילות ומניעת תקרים. הטכנולוגיה של החברה מבטיחה לייצר חווית נסיעה נוחה וחלקה יותר בכיסאות גלגלים, אופניים ומכוניות.

החברה שהוקמה בשנת 2011, התמקדה תחילה בתחום כסאות הגלגלים, הגלגלים מאפשרים לבעלי כסאות הגלגלים לרדת בביטחון רב ממדרגה או לעלות מהכביש למדרכה. בהמשך עברה להתמקד במתן מענה ייחודי להנעת רכבים חשמליים - תוך כדי קידום השקעות מצד יצרניות רכב מהשורה הראשונה מקנדה ויפן. החברה, שהמטה שלה יושב בתל אביב ומונה כ-40 עובדים, פועלת ברחבי העולם ומדווחת על מכירות מוצרים  בתחום התחבורה האישית בשווי של מאות אלפי דולרים.

סופטוויל נמצאת כעת בתהליך התרחבות משמעותי ברחבי העולם, בדגש נרחב לשוק התחבורה השיתופית. רוב ייצור הגלגלים מתקיים כיום בישראל.

חיישנים לכל כיס: מנגישים את הרכב החכם להמונים

חברת Innoviz מציעה פתרון חישה מתקדם המאפשר יכולת סריקה מתקדמת, המייצרת מיפוי תלת מימדי בדיוק גבוה של סביבת הרכב ומאפשר לפעול ביעילות גם במצבי אור ומזג אויר משתנים. גלאי הלידאר המבוסס על ארכיטקטורה ייחודית ללא חלקים נעים, מציג ביצועים טכנולוגיים מהמתקדמים בשוק, תוך שיפור משמעותי בטווח וברזולוציה - כל זאת תוך הוזלה משמעותית במחיר.

בינואר 2018, השיקה אינוויז את גלאי הלידאר InnovizPro, המבוסס על טכנולוגית החישה המתקדמת של החברה והוא מיועד עבור יצרניות הרכב, חברות תחבורה שיתופית ו- Robo-Taxis, ספקיות מערכות לרכב וחברות העוסקות בפיתוח טכנולוגיות של רכבים אוטונומיים.  בחברה מספרים כי גלאי ה-InnovizPro, אותו ניתן להזמין ישירות מהחברה כבר כעת, עונה על צורך קריטי לאפשר גישה מידית לטכנולוגית חישה מתקדמת וזולה, לצורך המשך פיתוח ובדיקות באופן יעיל ומדויק יותר של תחבורה חכמה. החברה מדווחת כבר היום על  מספר שותפויות עם ספקיות מערכות לרכב מהמובילות בשוק כגון: Aptiv, Magna ו-Samsung-Harman, להטמעת גלאי ה-InnovizOne  במערכות הרכב האוטונומיות שלהן.

במהלך 2019, אינוויז תשיק את ה- InnovizOne, אשר יאפשר נהיגה אוטונומית לשלבים 3-5 ויוטמע בתוך מערכות הרכב האוטונומיות. ה-InnovizOne אשר ישתלב ברכבים בייצור סדרתי, ואמור להציג ביצועים טכנולוגיים מתקדמים אף יותר ויעמוד בכל התנאים המחמירים של תעשיית הרכב.

מנהלים ציי רכב מרחוק

קבוצת Galooli הינה חברת טכנולוגיה בינלאומית ישראלית הפועלת קרוב לעשור בשוק ה-B2B במדינות שונות, ומספקת פתרונות חדשניים לשליטה וניהול צריכת משאבים ארגוניים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת מבוססת פלטפורמת ענן וביג דאטה. לגלולי היכולת לספק בזמן אמת מעקב, ניתוח ושליטה על נכסים ארגוניים לפי דרישה ובמטרה לייצר ערך מוסף משמעותי ללקוחותיהם.

המערכת החדשנית של Galooli OTO AI העוסקת בתחום הרכב עם מערכות טלמטריה מתקדמות וניתוחי ביג דאטה, ומציעה, לדברי החברה "לראשונה בעולם הרכב", ניתוח אוטומטי מתקדם, מבוסס בינה מלאכותית, של ההשפעה הכלכלית של כלי התחבורה השונים תוך שקלול גורמים ומשתנים רבים ובהצלבה מול מידע שמתקבל בזמן אמיתי מאופן השימוש עצמו.

לקבוצת Galooli יותר מ-4,000 לקוחות עסקיים ברחבי הגלובוס והיא פועלת בכ-30 מדינות שונות באמצעות כ-40 מפיצים ושתי חברות בנות.

מחברים את הרכבים החכמים

חברת אוטונומו פיתחה פלטפורמת מידע מבוססת ענן, שיכולה לחבר בין מכוניות ונהגים לאפליקציות ושירותים לרכב, כולל חברות ביטוח, ערים חכמות, גורמי הצלה ותחזוקת רכב וכדומה. החברה הוקמה בשנת 2015 וגייסה ממשקיעים כ-41 מיליון דולר.

הפלטפורמה שפיתחה החברה אוספת למעשה מידע על הרכב ועל הנהג (כמו גם על ההתנהגות שלו על הכביש) ולמעשה מנתחת את המידע הזה עבור חברות חיצוניות באופן לא על כך שונה ממה שגוגל, פייסבוק ומיקרוסופט עושות. מיותר לציין שכל רכב חכם מייצר כמויות מידע עצומות, החל ממסלול הנסיעה דרך תקינות הרכב ואפילו העדפות המדיה של הנוסעים - מידע השווה המון כסף לגופים הנכונים.