אייקון וואטסאפ , גטי אימג'ס

זהירות: מסרון הוואטסאפ שעלול לגרום לאנדרואיד שלכם לקרוס

מסרון תמים שמופיע בימים האחרונים בתוכנת המסרים המיידיים, עלול לגרום למכשיר האנדרואיד שלכם עומס יתר שיתקע את האפליקציה ולעתים אף את המערכת כולה. כך זה נראה

בעוד וואטסאפ עולה לכותרות לאחרונה מכל הסיבות הלא נכונות - בגלל שיתוף מידע עם פייסבוק המחזיקה בבעלות עליה, עזיבת המייסד את דירקטוריון פייסבוק ושאלות הנוגעות לאחסון המידע - דווקא הודעה תמימה יכולה להיות זו שתגרום לכם לקלל את האייקון הירוק במכשיר האנדרואיד שלכם.

מלכודת שאותרה בימים האחרונים, ושמופיעה במכשירים עם מערכות ההפעלה של אנדרואיד, קוראת לכם ללחוץ על הודעה שעליה כתוב "קרא עוד" - אבל כאשר לוחצים עליה, היא תגרום לקריסת האפליקציה, ולפי מספר דיווחים בעולם, אף לקריסת המכשיר כולו. 

הודעת וואטסאפ שגורמת לקריסת המכשיר

הודעת וואטסאפ שגורמת לקריסת המכשיר (צילום מסך - youtube )

 

אם קיבלתם הודעה כזו - שאמורה להיראות חשודה מראש, מכיוון שהמלים "קרא עוד" (Read more) שמורות בדרך כלל להודעות ארוכות במיוחד - אל תלחצו על המילים Read more, מכיוון שהן עלולות לגרום לקריסה של האפליקציה. הנה הדגמה של ההודעה כפי שהיא תופיע בפיד שלכם:

בגרסה נוספת של ההודעה הזו, מופיעה נקודה שחורה באחד המסרונים, ולצדה אצבע שדוחקת בכם ללחוץ עליה. גם כאן, אם תעשו זאת, האפליקציה כולה תקרוס ותאותחל:

וההודעות הללו אינן מופיעות באנגלית בלבד - גם בעברית, מופץ כבר המסרון הזה:

הודעה שגורמת לקריסת וואטסאפ

הודעה שגורמת לקריסת וואטסאפ (צילום מסך )

 

זהו אינו המקרה הראשון של הודעה שמסוגלת לתקוע את הוואטסאפ שלכם - בעבר נרשמו מקרים דומים במכשירי אייפון עם תו בשפת הטלוגו, וכן עם רצף של שלושה אמוג'ים שהיה גורם למכשירים של אפל לקרוס.