מארק צוקרברג בכנס מפתחי פייסבוק F8 , רויטרס

הנזק נחשף: כמה גולשים נטשו את פייסבוק בעקבות השערורייה?

שבועות ספורים לאחר שפרצה פרשת קיימברידג' אנליטיקה, שסיבכה קשות את פייסבוק, בדקה רויטרס כמה גולשים עזבו את הרשת החברתית בעקבות הפרסום. התוצאות לפניכם

שימועים בבית המחוקקים האמריקני, חקירות מסביב לעולם, שערוריית יחסי ציבור וחברה בריטית אחת שסגרה את שעריה: כמה נזק גרמה לפייסבוק פרשת "קיימברידג' אנליטיקה", ודליפת פרטיהם של 87 מיליון גולשים לקראת הבחירות בארה"ב?

סקר שנערך בארה"ב במשך 5 ימים בשבועיים האחרונים, על ידי חברת רויטרס/איפסוס, חושף את הנתונים - ולא בטוח שהם שליליים כל כך מבחינת מארק צוקרברג. על פי הנסקרים, מכל רחבי המדינה, עולה כי כחצי מהגולשים סיפרו שלא שינו את זמן השהות שלהם באתר, ועוד רבע מהם אמרו כי כמות הפעילות שלהם ברשת החברתית הפופולרית בעולם דווקא עלתה.

עוד רבע מהגולשים סיפרו כי מאז פרסום הפרשה, הם הקטינו את זמן הפעילות שלהם באתר, או אפילו מחקו את חשבונם ברשת. בסך הכל, מתקזז מספר הגולשים שפעילים ברשת יותר עם אלה שפעילים בה פחות, כך שלא נגרם לפייסבוק נזק משמעותי על פי ממצאי הסקר. 

מארק צוקרברג בשימוע בסנאט
 

מארק צוקרברג בשימוע. הנתונים יכולים לגרום לו לחייך (רויטרס )

 

כ-64 אחוזים מהגולשים אומרים שהם נמצאים בפייסבוק לפחות פעם ביום - וכאן דווקא נצפתה ירידה קלה לעומת נתון דומה בסקר שנערך בחודש מארס, מיד לאחר התפוצצות פרשת קיימברידג' אנליטיקה, אז ענו 68 אחוז מהגולשים תשובה זהה.

בשבוע שעבר, כזכור, נאלצה חברת איסוף המידע הבריטית לסגור את שעריה לאחר שפשטה רגל בעקבות השערורייה.