וואטסאפ משתפת פעולה עם פייסבוק, אילוסטרציה , גטי אימג'ס/אימג'בנק

בלי לחץ: כל הוואטסאפים שלכם עשויים לעבור לשרתי פייסבוק

על פי דיווח באתר פופולרי המתמחה בנושא וואטסאפ, הצ'אטים והשיחות של כל גולשי ישראל יועברו לשרתים של פייסבוק "כדי לשפר את איכות הגלישה". האם הפגיעה בפרטיות תחמיר?

אם פעם עוד ניסו בפייסבוק ובוואטסאפ ליצור לפחות מראית עין של הפרדה בין היישומים, הרי שהערב (שני), מתפרסמת באתר הפופולרי והמתמחה בענייני וואטסאפ, WAbetainfo, ידיעה שעשויה להדאיג את החרדים לפרטיותם. 

על פניו, החשש הוא כי העברת המידע תאפשר לפייסבוק לדלות עלינו אפילו יותר פרטים - ולמקד עוד יותר את יכולתה לפרסם מודעות ולמכור לנו מוצרים על פי הרגלי השימוש והגלישה שלנו.

על פי הסיפור, כל תעבורת הוואטסאפ בישראל עוברת לשרתי פייסבוק - "כדי להבטיח איכות חיבור טובה יותר", לשון הדיווח. "כל השיחות והצ'אטים יהיו מוצפנים מקצה לקצה, כך שאיש בוואטסאפ, פייסבוק וגופים אחרים לא יוכל להאזין ולצותת להם. הכל מוצפן, כולל הסטיקרס".

בוואטסאפ טרם הגיבו לדברים, ובאתר ביקשו מהאנשים לחכות עד חודש מאי כדי "לראות איזה מידע מאוחסן באמת בשרתי וואטסאפ, והאם זה עלול ליצור בעיה". זאת, גם על רקע חוק הגנת המידע האירופי האמור להיכנס לתוקף ב-25 במאי ולשנות את הפיקוח והאסדרה של הרשתות החברתיות והסחר במידע.

כזכור, לאחרונה דווח כי פרטיהם של 50 מיליון משתמשים בפייסבוק הועברו לאתר קיימברידג' אנליטיקה, בשערורייה שהרעידה את פייסבוק וגרמה לבעלי הון וחברות למחוק את עמודיהם מהרשת החברתית בת 2 מיליארד המשתמשים.