הזוג הישראלי ריהט את כל הבית בעלי אקספרס, ותראו כמה הם חסכו

אפרת ויונתן וינרב עברו לדירה חדשה בתל אביב, ראו שהשאיפות שלהם לא תואמות לתקציב – והחליטו להזמין הכל, מספות עד ברזים, בענקית המסחר הסינית. "זה דורש תעוזה"

אתר הקניות הענק aliexpress חוגג החודש שמונה שנים להיווסדו, ויש אנשים שלקחו את הקניות בו צעד אחד קדימה - כמו אפרת ויונתן וינרב.

"עברנו ביום ראשון שעבר, הכל עדיין ארגזים", הם מספרים ומתחילים לפרט, "קנינו הכל שם - גופי תאורה, מחזיקים למגבות. אתה רוצה שזה יהיה בדיוק איך שחלמת, אבל המציאות והתקציב לא מתכנסים ביחד. אחד הפתרונות שמצאנו זה לרכוש את זה אונליין".

כשהמציאות והתקציב לא התחברו, הם החליטו לעשות את זה אחרת. לוותר על חנויות היוקרה, להתיישב על הספה, להיכנס לעלי אקספרס ולקנות שם - הכל. "זה היה מבצע של לילה שלם. יצא לנו ביום אחד 5,000 שקל במקום 23 אלף ביום עבודה אחד. בסך הכל, חסכנו כ-25 אלף שקל".

אפרת ויונתן, ריהטו את כל הבית בעלי אקספרס
 

אפרת ויונתן. "היה מבצע של לילה שלם" (הצינור )

 

הם הקפידו על כמה כללים, ביניהם לקנות ממוכרים שיש להם פידבק חיובי מישראל. "זה דורש תעוזה, כל מי ששמע על כך היה בשוק". אז אם אתם מהאנשים שמתקשים לתת אמון בשופינג און ליין ומעדיפים ללכת לחנויות עיצוב מפונפנות, תקשיבו לטיפים של יונתן ואפרת, אדרכילית במקצועה. "אנשים לא חושבים להקליד בשורת חיפוש 'ברז שחור מט למטבח', הם לא מבינים שיש שם הכל. בשנייה שאתה מתגבר על המחסום הזה, אתה מבין שיש עולם שלם שאנשים מפספסים כי הם מפחדים".