מה דעתנו על משחק המחשבה הדיגיטלי Beasts of Balance?

משחק חדשני, המשלב בין אפליקציה לניידים לבין כלי משחק ידניים, יצא לחנויות בחודשים האחרונים. איך החוויה והאם היא שווה את המחיר? זה מה שכתבו עליו הילדים

המשחק Beasts of Balance, שהגיע אלינו לבדיקה, משלב מיומנויות פיזיות של הרכבה ותכנון עם אפליקציה שמתעדכנת בהתאם לפעולות שנעשות על המשטח. חלקי המשחק הפיזיים מכילים חיות, חלקי חיבור וייצוב הגורמים לאפקטים שונים בשדה המשחק הווירטואלי, ו"יסודות" של אדמה, רוח, מים ואש. נשמע מאתגר? נתנו לבת 9 ובן 7 לנסות אותו. זו היתה חוות דעתם, כפי שסיפרו וכתבו אותה.

בת ה-9: "אהבתי את המשחק. ממש מגניב איך שהמשחק מתחבר לאפליקציה. הרעיון יפה ומקורי, ובנוסף מלמד מכניקות של בנייה. השילובים נהדרים וסוגי החלקים מגוונים ומקוריים. קצת קשה להבין את כל הכללים בהתחלה, למעשה אני עדיין לא מבינה את כולם, אבל יש בו יופי מיוחד. הציורים המגניבים של החיות והחיות המשולבות, האפקטים המדהימים וגם העיצוב שלה, מייחדים את האפליקציה.

 צילום מתוך אפליקציית המשחק Beasts of Balance
 

איך מגיעים לחיה כזו? ( אפליקציית Beasts of Balance)

 

"היינו צריכים לחכות זמן קצר בהתחלה עד שהאפליקציה תיפתח, אבל בסוף הצלחנו, וגם ההרשאות שלה די מינימליות. החלקים נראים מגניב ועשויים מחומר נעים, וכיף לשחק במשחק. רק המחיר המוגזם קצת מוריד את החשק, אך ילד יכול לחסוך כסף בשביל זה ברוב המקרים. לדעתי 800 שקלים זה מחיר מוגזם - אני הייתי מבקשת עבור זה 300 שקלים. אם היו מבקשים ממני לתת ציון למשחק, (מ-1 עד 10) הייתי נותנת 10, למרות המחיר".

בן ה-7: "משחק פצצה! האפליקציה מלאה באפקטים מגניבים, ובהתחלה פחדתי מהאפקטים ומהמוזיקה אך בסוף הבנתי שהם לא מפחידים. המשחק עצמו מלא בחלקים שאפשר, גם בלי הפעלת האפליקציה, לשחק איתם ולהפעיל את הדמיון. בנוסף, האפליקציה מכילה כל מיני דברים יוצאי דופן כמו הר הגעש שמחריב את העולם שיצרת באפליקציה כשהוא מתפוצץ, והחיות המשולבות מדהימות אותי. בשבילי זה משחק די קול, וכל היסודות והדברים האלה לא מהעולם הזה. אני נותן למשחק הזה ציון 8, בגלל שכשאתה משלב בין חיות, אתה רואה חיות ממש מגניבות!".

צילום מתוך אפליקציית המשחק Beasts of Balance
 

צילום מתוך אפליקציית המשחק Beasts of Balance (Beasts of Balance, צילום מסך )

 

שורה תחתונה של אבא: מפתח את הדמיון ומפתח את יכולות התכנון וחישובי שיווי המשקל, ילדים עם אוריינטציה דיגיטלית יכולים לשחק בזה שעות, ורק הר הגעש המתפרץ עלול קצת להלחיץ. לגבי המחיר - לא לכל כיס, מן הסתם, אבל יכול לעבור כאפיקומן מקורי ומושקע במיוחד למי שיש את האמצעים.


המשחק, של חברת Sensible Objects, נמכר בחנויות iStore במחיר של 799.90 שקלים