מוטל פנורמה: ביקרנו בחדר הבריחה המותח בארץ ושרדנו כדי לספר

קטיה אגינוב אזרה אומץ ויצאה לסקר את חדר הבריחה המדובר בישראל "מוטל פנורמה" שמבטיח סטנדרטים אחרים בתחום. אז האם החוויה שווה את המחיר? בדקנו בשבילכם

(בסרטון מעלה קטע מתוך הכתבה: " לאמיצים בלבד: מצאנו את חדר הבריחה הכי מותח בארץ")

בישראל יש מאות חדרי בריחה - זו כבר עובדה. נדמה שאלו צצים כמו פטריות אחרי הגשם. אבל שלא תטעו, כי למרות ההיצע הגדול, הרי שאנשים מנוסים(אתם יודעים, כאלו שעשו כבר מספר לא קטן של חדרים) מחפשים כל הזמן למצוא חדר שיחדש להם משהו, שיהיה מרענן, מתוחכם ובעל תפאורה מושקעת. וכך הגענו לחדר הבריחה "מוטל פנורמה" ("Motel Panorama"). אז אזרנו אומץ ויצאנו לבדוק את מהמקום

במה מדובר:  "מוטל פנורמה" ("Motel Panorama") הוא חדר בריחה מושקע במיוחד השוכן לו בלב בניין "בית פנורמה" בדרום תל אביב, אשר הפך בשנה האחרונה לאחד מחדרי הבריחה המדוברים בישראל. בלב חדר הבריחה הזה מצויה תעלומה בלשית עוצרת נשימה, כשבשונה מחדרים אחרים, כאן לא תצטרכו להשתמש בדמיון שלכם כדי להכנס לאוירה המותחת. המקום מעוצב כמלון לכל דבר, נוטף אווירה אפלולית וקריפית -  מהסוג שרואים בד"כ רק בסרטי אימה בקולנוע. מעבר לחידות ( וכן, ישנן כאלו - זה חדר בריחה, לא?) הרי שבעלי המקום מבטיחים להעניק לכם חוויה חד פעמית של השתתפות בסרט מתח כשאתם הגיבורים.

 מוטל פנורמה
 

מוטל פנורמה( יוסי לוי)

הגענו לחדר בריחה "מוטל פנורמה" קבוצה גדולה של חברים ובינינו אנשים מנוסים וגם כאלה שפחות, לבדוק מה יש לו להציע. החדר שהרעיון מאחוריו הוא לפתור מקרה של היעלמות בחדר במלון נבנה על ידי איש שב"כ לשעבר שכנראה מבין דבר או שניים בחקירות. ראשית, הלובי בו מחכים לפני הכניסה למשחק נראה מושקע ומרגיש באמת כמו לובי של מלון. עד כמה זה אמין? ובכן יש אפילו אדם בדלפק. כבר בכניסהשמחנו לגלות שהשירות במקום הוא אדיב ולמעשה חלק בלתי נפרד החוויה -  יציעו לכם נשנושים, שתייה ואפילו אלכוהול אם תרצו. בנוסף, בזמן שתמתינו תוכלו לדפדף בעיתונים ישנים שנמצאים על השולחן.

מוטל פנורמה
 

מוטל פנורמה(יוסי לוי)

טרם הכניסה לחדר מוקרן סרט המסביר את האירועים שקדמו לבואכם אל המלון. את המשימות בחדר אני לא אפרט על מנת לא להרוס לכם את החוויה אבל חשוב לציין שבניגוד לרוב החדרים בהם המטרה היא לברוח מסיטואציה מסוימת ש"נקלעתם" אליה, המטרה במשחק הזה היא לחקור את הרמזים ולהבין מה קרה לבחורה שנעלמה לפתע מהחדר במלון (זה המקסימום שאחשוף מהעלילה).

העיצוב עצמו מושקע וניכרת ההקפדה על הפרטים הקטנים ביותר וזאת על מנת לתת לשחקן תחושה אמיתית. בסופו של דבר, אחד הפרמטרים החשובים בחדרי בריחה הוא האמינות והתחושה שאתה נמצא במציאות שמזכירה לך סרט מתח מוצלח. החדר בהחלט עומד בקריטריונים של העיצוב. מעבר לכך, המכשירים שנמצאים בחדר עובדים בדיוק כאילו הייתם בחדר מלון אמיתי. בלי לגלות יותר מדי על התפאורה, המבנה של המתחם והפתעות נוספות שתגלו מצליחים להכניס אתכם היטב לסיפור ולהרגיש מתח.

החידות עצמן דורשות מכם חוש בלשי בדומה לחדרי בריחה אחרים, יש חידות פשוטות ויש כאלה שידרשו יותר מחשבה. בניגוד לחדרי בריחה אחרים בהם יש קו לינארי ברור, ב"מוטל פנורמה" לעיתים קשה להבין על מה להשליך את המידע שגיליתם ולכן יכול להיות שזה יפריע למיקוד.

המסקנה הסופית הינה שעבור אנשים שעולם חדרי הבריחה חדש להם זו תהיה חוויה יוצאת דופן שתגרום להם לרצות עוד ועוד חדרים, אך גם כאלה שמנוסים בחדרי בריחה ייהנו מהרעיון והחוויה שמצליחה להעביר תחושה אמתית של מתח - מומלץ בחום.


מוטל פנורמה דרך בן צבי 84, תל אביב יפו. מחיר כניסה: 2-3 משתתפים בעלות של 130 ש"ח למשתתף, 4-5 משתתפים בעלות של 120 ש"ח למשתתף, 6-7 משתתפים בעלות של 110 ש"ח למשתתף -  כניסה בתיאום מראש.