עלילות אילון בארץ הקודש: מה מחפש כאן אילון מאסק?

המיליארדר, יזם ההייטק ואיש העסקים נחת בישראל, ובינתיים הספיק לעשות את שביל הנחש, להריח את ניחוחות ירושלים - וגם להסתכל על חברה העוסקת בתחומים האהובים עליו

בזמן שהרכב ששיגר לחלל מרחף כבר למעלה מחודש בין כוכבי הלכת, איש העסקים, היזם והמיליארדר אילון מאסק נחת אתמול בישראל.

בין ביקור במסעדות בשוק בירושלים, כולל פרגון לתפריט הישראלי, לבין שיעור בהבערת אלכוהול, נשאלת השאלה מה איש העתיד הכי מדובר בעולם מחפש בארץ הקודש. 

לפני כשנתיים ניסה מאסק לקיים שיתוף פעולה עם מובילאיי הישראלית, כדי להביא את מערכת הסיוע לנהג גם לרכבי טסלה שלו. על פי השמועות בתעשיית ההיי-טק, מאחורי הביקור הנוכחי עומדת חברת קורטיקה, שמתעסקת, ממש כמו מאסק, בתחבורה עתידנית ובטכנולוגיה שתהפוך את הרכב שלכם, לחללית. בערך. היום בצהריים קפצנו לביקור במשרדי החברה המסקרנת בתל אביב. המשרדים היו נטושים, אולי כי החבר'ה קפצו עם מאסק לשביל הנחש. גם לטלפון במשרדים לא היה מענה.

איש העסקים והיזם אילון מאסק
 

מאסק. לא עונים במשרד (רויטרס )

 

למי שפחות מכיר, הנה דקה על אילון מאסק. הוא אחד מחמישים עשירי העולם שהונו מוערך בכמעט 21 מיליארד דולר; בגיל 25, לפני כעשרים שנה, ייסד את פייפאל, לימים אתר התשלומים האלקטרוניים הגדול בעולם. בשנים האחרונות השקיע כאמור את מירב מאמציו ברכב האוטונומי, טסלה, שם ידע ימים טובים, וגם לא מעט קשיים בדרך. וגם בהייפר לופ – רכבת העתיד.

השנה מאסק לא יורד מהכותרות בזכות פרויקט אחר, ספייס איקס. השיגור הפרטי הראשון אי פעם של טילי מחקר לחלל. השיגור המתוקשר ביותר שלו עד עתה התקיים בחודש שעבר, אז לצד משגר הטילים פלקון הבי, הוטסה לחלל מכונית, כן – אותה טסלה, כשהיא מנגנת שירים של דיוויד בואי ונוהגת בה בובת איש חלל.

על חייו הפרטיים של מאסק הוא לא מרבה לדבר, אך אין זה סוד כי הוא התגרש פעמיים מאותה אישה, השחקנית טלולה ריילי. הוא מתגורר באחוזה צנועה יחסית בלוס אנג'לס, בשווי של 17 מיליון דולר, שם הוא גם מקפיד לטפח את תחביב הנגינה שלו ולהתנסות בנהיגה בדגמי המכוניות של עצמו.

את הדרך לישראל אגב, הוא לא עשה בטיסת לואו-קוסט, אלא במטוסו הפרטי והמפואר למדי, ששוויו 70 מיליון דולר, אותו מטוס שמשמש מפעם לפעם גם את חברו הקרוב, ג'סטין ביבר. אז בזמן שאיש העתיד מבלה בארץ הקודש, אנחנו נוכל רק להמשיך לחלום, וליהנות מאבק הכוכבים שמאסק מפזר באינסטגרם.