מארק צוקרברג, מייסד ומנכל פייסבוק , גטי אימג'ס

חקירה פדרלית נפתחה נגד פייסבוק, המנייה ממשיכה לצנוח

לשכת הסחר הפדרלית בארה"ב הודיעה כי תפתח בחקירה נגד ענקית הטכנולוגיה, בעקבות דליפת המידע על 50 מיליון המשתמשים לחברת ניתוח המידע "קיימברידג' אנליטיקה"

חקירה פדרלית נגד פייסבוק: לשכת הסחר הפדרלית, הגוף המפקח על הפרטיות בארה"ב, הודיע כי פתח בחקירה נגד ענקית הטכנולוגיה בשל השימוש בנתוניהם של 50 מיליון גולשים על ידי חברת ניתוח מידע, שסייעה לנשיא דונלד טראמפ בבחירות האחרונות.

על פי הדיווח באתר "בלומברג", הלשכה תבדוק אם החברה הפרה בכך את התנאים אליהם התחייבה ב-2011 לגבי מסירת מידע של משתמשים - בעת שחברת "קיימברידג' אנליטיקה" הניחה עליו את ידה והשתמשה בו. ב-2011 הסכימה פייסבוק לקבל את הסכמת המשתמשים לשינויים מסוימים בתנאי הפרטיות, כחלק מהסכמה בעקבות האשמות פדרליות לפיהן רימתה משתמשים ואילצה אותם לחלוק יותר מידע אישי ממה שהתכוונו לעשות. 

אל החקירה הזו מצטרפת גם דרישה של ועדת המסחר בסנאט האמריקני, שהודיעה על כינוס דחוף כדי לדון בנושא, ושל ועדה פרלמנטרית בריטית שדרשה ממארק צוקרברג להופיע בפניה.

הפרשה שמביכה את חברת הענק גרמה לנפילות בבורסה: אתמול איבדה החברה 5 מיליארד דולר בשל צניחה של 6.8 אחוזים במנייתה, ובשעות הבוקר צנחה המנייה ב-3.2 אחוזים נוספים.