חברת אורבוטק , יח"צ אורבוטק

אקזיט ענק: אורבוטק נמכרה לחברה אמריקנית ב-3.4 מיליארד דולר

החברה הישראלית מיבנה, העוסקת במתקני בדיקה לשבבים ולמסכי מחשב, תירכש על ידי KLA-TENCOR האמריקנית בעסקת מיליארדים. המנכ"ל אשר לוי: "המטה שלנו יישאר ביבנה"

אקזיט ענק נוסף בהייטק הישראלי: החברה הישראלית אורבוטק, המספקת מתקני בדיקה לשבבים ולמסכי מחשב, תימכר לחברת KLA-TENCOR האמריקנית, מובילה עולמית בתהליכי ייצור של מוליכים למחצה. החברה האמריקנית, היושבת במילפיטאס שבקליפורניה, תשלם 69.02 דולר למנייה ובסך הכל 3.4 מיליארד דולר בעיסקה כולה.

"הרכישה הינה הוכחה נוספת למיצובה של אורבוטק בשווקים בהם היא פעילה, ולעוצמת המודל העסקי שלה", אמר מנכ"ל החברה הישראלית אשר לוי, "ההסכם מחזק משמעותית את סיכויי החברה המשותפת להתמודד בהצלחה עם גלי ההשקעה הגדולים הצפויים בשנים הקרובות בעולם האלקטרוניקה. החיבור ישפר את עתידם של עובדינו, ייצר ערך רב לבעלי המניות שלנו, ויגדיל משמעותית את פוטנציאל הצמיחה שלנו. נוכל למנף את המובילות הטכנולוגית שלנו של KLA כדי להאיץ את תוכניות פיתוח המוצרים, ולשפר את היצע הפתרונות שלנו ללקוחותינו. נמשיך לפעול כיחידה אחת, תחת המותג אורבוטק, ומטה החברה יישאר ביבנה".

עובדי חברת אורבוטק במטה החברה ביבנה

עובדי חברת אורבוטק במטה החברה ביבנה (יחצ )

 


ריק וולאס, נשיא ומנכ"ל KLA-TENCOR, מסר בהודעה לעיתונות: "הרכישה עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה שלנו הקוראת לצמיחה מתמשכת ורווחית, על ידי התרחבות לשווקים סמוכים בשיעורי צמיחה גבוהים. KLA ואורבוטק תואמות באופן יוצא דופן בהתייחסותן לאנשים, תהליכים, טכנולוגיות ופריסה עולמית, ומאפשרות יחד הזדמנויות חדשות משמעותיות לצמיחה ולהרחבת פורטפוליו המוצרים.

"השילוב יחזק את מעמדנו בתחום הצומח של חטיבת המוליכים למחצה, ירחיב באופן משמעותי את נוכחותנו בשוק הסיני בעל החשיבות הגוברת, ויפתח הזדמנויות חדשות עבור החברה המשולבת בתחומי המעגלים המודפסים המתקדמים והצגים השטוחים. כמו-כן, נוכחותה האיתנה ורבת השנים של KLA בישראל, תתרחב באופן משמעותי, ופעילותנו בישראל – אותה אנו רואים כמדינה בעלת חשיבות טכנולוגית עולמית מרכזית – תמשיך להוות חלק מרכזי מחברת KLA".