איוב קרא מתארח באיגוד לשכות המסחר , דוברות שר התקשורת

שר התקשורת איוב קרא הודיע: רפורמת הוויי-פיי יוצאת לדרך

הרפורמה אמורה להקל על ייבוא - מסחרי ואישי - של מכשירים עם רכיב תקשורת אלחוטית, החל מרחפנים, דרך מזגנים חכמים ועד צעצועים בשלט רחוק: "נחסוך מאות מיליונים למשק"

היכונו ל"רפורמת הווייפיי"? שר התקשורת, איוב קרא, הודיע היום על רפורמה שתפחית חסמי ייבוא מסחרי ואישי על מוצרים שיש בהם רכיבי תקשורת אלחוטיים - ותוזיל, בשאיפה, עלויות לציבור.

קרא התארח בלשכת המסחר בתל אביב והודיע על הרפורמה, שאושרה בתחילת השבוע בוועדת הכלכלה של הכנסת, ואם תאושר בקריאה שנייה ושלישית במסגרת חוק ההסדרים - תיכנס לתוקף ב-1 באוגוסט הקרוב.

במסגרת הרפורמה, תשתנה שיטת הפיקוח של משרד התקשורת על ייבוא ציוד אתחוטי, החל ממחשבים וטאבלטים, דרך מזגנים ומכונות כביסה עם רכיב תקשורת, ועד צעצועים עם שלט רחוק. לאחריה, יתקיימו 3 מסלולים אפשריים: קבוצת מוצרים מסוימת תקבל פטור מצורך באישור משרד התקשורת, ייבוא של קבוצה נוספת יתאפשר על בסיס הצהרה שהמוצרים עומדים בדרישות משרד התקשורת, ומוצרים אחרים, כגון רחפנים, עדיין יותנו באישור כנהוג כיום.

"אני רואה בקידום הרפורמה פרויקט מרכזי התואם את מדיניות הממשלה להסרת חסמים, הן בייבוא המסחרי והן בייבוא האישי", אמר קרא, "הרפורמה צפויה לחסוך מאות מיליונים רבים למשק, תוך שמירה על איזונים מתאימים". 

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, בירך את קרא, אמר שהרפורמה "מהווה בשורה אמיתית לציבור ולעסקים", והוסיף כי אין ספק  שהרפורמה תיקרא על שם השר, "שקידם אותה מאז כניסתו לתפקיד, מול סיכונים".

קרא דיבר גם על הרפורמה בטלוויזיה, וקיווה שבעתיד "תהיה חברת חדשות לכל ערוץ, והפיצול האמיתי ייצא לפועל". לדבריו, גורמי אופוזיציה טרפדו מהלך שהיה מוזיל את עלות חבילות השידור ל-70 עד 99 שקלים.