מסך סמארטפון סדוק, pixabay

עומדים לרכוש סמארטפון משומש? זאת האפליקציה שאתם צריכים להכיר

חוששים לרכוש סמארטפון משומש? לא בטוחים שהסמארטפון שלכם תקין? אפליקציה ישראלית חדשה תחליט עבורכם עם הסמארטפון המשומש שתכננתם לרכוש שווה משהו

אפליקציה ישראלית חדשה ומסקרנת הושקה היום(ג') התל אביב, כזו המתיימרת לעשות סדר בשוק מכירות הסמארטפונים המשומשים ואולי קצת מעבר. הכירו את TestM, אפליקציית שמאפשרת לבעלי סמארטפונים לבצע בדיקת תקינות טכנית של מכשיר הסלולר שלהם בזמן אמת. יוצרי האפליקציה מצהירים כי למעשה היא מעניקה כלים פשוטים למי עומד לפני רכישת סמארטפון משומש לבדוק האם המכשיר שמולו תקין.

מאחורי TestM עומד את הסחר המקומי הגדול יד2, שרואה באפליקציה ככלי שבכוחו להגדיל את רמת הביטחון שיש לרוכשים בשוק הסלולארי מיד שניה. על פי נתוני האתר שוק הניידים המשומשים העולמי מגלגל כבר כיום כ-17 מיליארד דולר בשנה, כששוק הזה מגלגל כמאה מיליון שקלים בישראל. "אנחנו מזהים כי קטגוריית הסלולר באתר יד2 צומחת ומהווה את אחת הקטגוריות המבוקשות ביותר במוצרי יד שנייה" אומר יבין גיל מור, מנכ"ל האתר. "בינואר 2018 רשמה הקטגוריה מעל 2 מיליון חיפושים, כאשר הדגמים המבוקשים ביותר הם אייפון 7+ עם כ-118 אלף חיפושים, אחריו דגם אייפון X עם כ-110 אלף חיפושים. אנו מאמינים שענף הסלולר יד שנייה יגדל בעקבות האפליקציה אשר תאפשר לקונים לוודא שהמכשיר תקין ותשפר את הוודאות בעסקה".

TestM
 

תוצאות הבדיקה באפליקציה- צילום מסך

אז במה מדובר? ובכן,  בחברה מספרים כי האפליקציה מנפיקה "דוח בריאות" ל-6,500 סוגי סמארטפונים שונים תוך פחות מ-חמש דקות בלבד. הדוח מספק מידע  מיידי, בזמן אמת על תקינות כל רכיבי החומרה במכשיר. לאחר ההתקנה, תוכלו להריץ את הבדיקה באמצעות הלחצן הייעודי ( הסרטון מעלה מדגים את השימוש). האפליקציה בודקת את תקינות הרכיבים הבאים: מסך המגע, אמצעי השמע וההקלטה במכשיר, המצלמות השונות, המייצבים, החיישנים השונים( קירבה, אור, מיקום , טביעות אצבע ועוד), הקישוריות השונות (בלוטות' , WiFi), מקלט ה-GPS ועוד'. 

בחברה מספרים כי בסיום הבדיקה ניתן לשמור את הדו"ח כתמונה ולשתף את הדו"ח עם הקונים הפוטנציאליים או להזין את מספר הדו"ח בתוך מסך עריכת פרטי המודעה ביד2. מעבר לשוק הפרטי ביד2 מייעדים את האפליקציה לשימוש גם ככלי לבדיקה במעבדות הסלולר.