סימן לייק בפייסבוק , פוטוליה

ערבים? יש מי שחושב שהלייקים שלכם בפייסבוק שווים פחות

האם מפרסמים מעדיפים שפרופילים עם שמות ערביים לא יעשו לייק לפוסטים שלהם? תחקיר של כתבת גלובס גילה זאת - וכעת היא מנסה להסביר למה

לא מעט פרסומאים, בעיקר בפייסבוק, אינם מעוניינים שעוקבים ערבים ייחשפו לפרסומות שלהם - כך על פי תחקיר של יסמין יבלונקו, כתבת גלובס, שהגיעה לאולפן עובר ושב לדבר על הנושא.

"הסתובבתי בקבוצות של אנשים שעובדים בפרסום בפייסבוק", היא מספרת, "נתקלתי באנשים ששואלים איך לקבל פחות לייקים - והלייקים הספציפיים שמנסים להיפטר מהם, הם של ערבים או בז'רגון שמשתמשים בו בקבוצות האלה 'בני דודים'. אין אפילו מוצר ושירות מסוימים, זה כולל הכל, וזה מנותק לחלוטין מהמוצר שאותו משווקים. לאנשים לא בא טוב בעיניים לראות ערבי עושה לייק לעמוד שלהם".

לדברי יבלונקו, זו אינה הסיבה היחידה, אם כי "גם הסיבות האחרות אינן מצדיקות הדרה של 20 אחוז מהאוכלוסיה". בעיה נוספת היא של פרופילים פיקטיביים, שמגיעים מ"חוות לייקים" במדינות עולם שלישי, חלקן ערביות. "הבעיה היא שהלייקים האלה לא הופכים ללקוחות שרוכשים את המוצר שלך", אומרת יבלונקו, "בפייסבוק ארתה משלם לפי חשיפה - ואם אתה מגלה שמי שעשה לך לייק הוא פרופילים פיקטיביים, זה יכול להיות מאוד מתסכל. ובגלל שמדובר במדינות עולם שלישי, אנשים מניחים שהרבה ערבים שעושים לייקים הם פרופילים פיקטיביים".