מתחם משרדים להשכרה: הדרישה למשרדים נמצאת בצמיחה מתמדת, fotolia

ספייסינג: הסטארטאפ הישראלי שרוצה להיות ה-Airbnb של המשרדים

האנשים מאחורי אתר השוואות המחירים המצליח זאפ מאיימים לעשות את זה שוב והפעם עם פלאטפורמת השוואת מחירים ייעודית לשוק השכרת המשרדים ומתחמי העבודה השיתופיים.

מתחם משרדים להשכרה: הדרישה למשרדים נמצאת בצמיחה מתמדת
( fotolia)
 
 

Spacing היא פלטפורמה אינטרנטית חדשה, המבקשת - לא פחות - להוביל מהפיכה בתחומה. מדובר בפלטפורמה שמרכזת ומשווה חללים ומשרדים בין כל מתחמי העבודה בארץ. מייסדיה מגדירים אותה כשילוב של ZAP ושל AirBNB, בכל הקשור להשכרת משרדים, ולא לחינם - שהרי השניים, איתן זינגר וחגי אלבו, מכירים היטב את הראשונה. בכובעו הקודם זינגר היה מנכ"ל זאפ השוואות מחירים (וגם מנכ"ל אתר Rest לשעבר) ואילו אלבו כיהן בעברו כסמנכ"ל הטכנולוגיות של קבוצת זאפ.

אז מה זה בעצם ספייסינג?

אם הדבר לא היה ברור עדיין, הרי שספייסינג הוא אתר השוואות מחירים המתמקד רק בהשכרת משרדים וחללי עבודה משותפים. האתר מאפשר חיפוש על פי שלל פרמטרים שונים החל ממיקום, דרך מחיר ועד אופציות שונות כמו מיקומה של בריכה או האם המקום מארגן מסיבות ומפגשים - כן, תוכלו אפילו לבדוק האם במקום ישנם בירות או חטיפים, ואפילו לבחור מקומות לפי המצאותן של מקלחות, חדר כושר ואפילו - בריכה. חזון החברה מדבר על הפיכת הפלטפורמה ל"מרקט-פלייס של אחד מהשווקים החמים בתחום הנדל"ן, תחילה בישראל ובהמשך ברחבי העולם".

( צילום מסך)
 
 

חזון החברה מדבר על הפיכת הפלטפורמה ל'מרקט-פלייס של אחד מהשווקים החמים בתחום הנדל"ן, תחילה בישראל ובהמשך ברחבי העולם'. "ספייסינג מציע את המידע הנחוץ, העשיר והמפורט ביותר על כל מתחם" אומר זינגר. "החל מהשוואת מחירים בין כל המתחמים על פי סוגי חדרים וסוגי התחייבות, הסבר על דרכי התחבורה למתחם (אופניים, אוטובוס, רכבת), זמני הגעה אמיתיים על פי ווייז, חוות דעת גולשים על המתחם, תמונות גולשים, מסעדות סביב המתחם, הטבות צרכניות שנותן המתחם, חברות היושבות בתוך המתחם, מתחמים סמוכים", הוא מסביר.

"בנוסף, המידע הנמצא באתר מכיל גם תמונות, סרטוני וידאו, שעות פתיחה, שעות הימצאות צוות במתחם ועשרות תגיות חיוניות כגון: מזון ושתיה במתחם, ידידותי לכלבים, מקלחות, חדרי כושר, בריכת שחיה, מפגשים עם מנטורים ועוד. כמות התוכן הרבה, אמצעי הסינון המשוכללים, ובעתיד חיבור אונליין לכל מתחם ואיתו גם האפשרות להזמנת משרד אונליין".

זינגר סבור כי כל אלו יהפכו את חווית השימוש ב"ספייסינג" למעין סיור נדל"ן וירטואלי למציאת החלל המשותף ההולם ביותר, לכל פרילנסר, סטארט-אפיסט או חברה.

תפסנו את זינגר לשיחה קצרה וניסינו להבין מה הניע אותו ואת אלבו להכנס למיזם הזה, שלדבריהם השוקע בו סכום של כ-2 מיליון שקלים:

איך נולד הרעיון?


"הרעיון נולד כשחגי אלבו, השותף שלי להקמה, סיים עבודתו כסמנכל הטכנולוגיות של קבוצת זאפ, בחודש דצמבר 2016, חיפש משרד בחלל עבודה משותף, ולא הצליח למצוא מקום דיגיטלי אחד בו אפשר לבחור בין כל ההיצע הרב הקיים בשוק. חגי נאלץ להתקשר להרבה מתחמים, ולקחת כמה ימים ברגל כדי לבדוק משרדים. בדרך לאחד המתחמים צלצל אלי חגי ואמר לי: "חייבים לעשות זאפ גם לתחום הזה, אתה עושה את זה איתי"

באילו קשיים נתקלתם בשלבי ההקמה?


"מאחר והמידע הקיים ברשת על כל חללי העבודה המשותפים הוא מידע חלקי, מפוזר, לא מדוייק, לא מעודכן, הרי שהיה צורך לעשות סדר בכל כאוס המידע הזה, על מנת לבנות כלי החלטה לכם ומדוייק לצרכן. לכן האתגר העיקרי בפרוייקט מהסוג הזה הוא  איסוף ואיחוד התוכן".

כמי שעמדו מאחורי זאפ, מה ההבדל לדעתכם בין ניהול אתר שכזה לבין אתר שהוא נדל"ני לכל דבר? האם יש הבדל בין זירות המסחר הללו?


"ההבדל העיקרי בין העולמות הוא - המעורבות הרגשית בבחירה של הצרכן. בזאפ השוואת מחירים, הצרכן לעתים בודק לקנות טוסטר ולעתים מייבש שיער. פה הצרכן שלנו מחפש את המשרד האולטימטיבי שיאפשר לו להקים את הסטארט אפ שלו, את משרד עורכי הדין שלה או את קריירת העיצוב שלה. הבדל מהותי נוסף הוא - כל הסגירות והחתימות על משרד חדש - מתבצעות עדיין פיזית ולא בבוקינג דיגיטלי אונליין, אך אנו מאמינים שנשנה את המגמה הזו".

( צילום מסך)
 
 

זינגר מספר שכרגע באתר נמצאים 100 מתחמים שונים. כשעד סוף השנה צפויים להיות כ-200 כבר בישראל, ולדבריו "כולם יהיו בספייסינג". הרוב המוחלט של המשרדים, 60% מאלו נמצאים בת״א, רמת גן והרצליה. כשמחירי המשרדים נעים בין 450 ש"ח לעמדה חמה באופן ספייס, ועד 6,000 ש"ח למשרד לשני אנשים. "הכל תלוי במיקום, במתחם ובתקופה", הוא אומר.

איך הגיבו בעלי החללים ומתחמי המשרדים כשפניתם אליהם לראשונה? האם הרעיון התקבל בברכה או שנדרש היה שכנוע?


"במפתיע, כולם הגיבו בברכה ושמחו מאד לשתף פעולה. WeWork, מרקספייס, מיקסר, ריג׳ס, ספייס - כולם הסכימו. העולם הזה מבין את האקו סיסטם של הדיגיטל ושל הסטארט אפים וממש מחבק כל יוזמה בתחום".


מה השאיפות שלכם? איפה אתם רואים את עצמכם ואת ספייסינג בעוד 5 שנים?

"ספייסינג בעוד 5 שנים תהיה בערים המרכזיות ביותר בכל העולם, תאפשר בוקינג אונליין, תיתן לכל המתחמים מערכת הזמנות של ספייסינג, ותהיה המקום המרכזי בו גם משרדים קונבנציונליים יעמדו להשכרה בשיטת הכל כלול. Airbnb של עולם המשרדים".

אתם מוזמנים להכנס לאתר ספייסינג בלחיצה כאן