האם הגיע הרגע שבו הרובוטים באמת מתחילים להפחיד אותנו?

הסרטונים של הכלב הרובוטי שייצרה חברה מבוסטון כבשו את הרשת בשבוע שעבר - אבל המבחן הנוסף שערכו לאותו רובוט הביא לתוצאות משעשעות ומטרידות

כבר כמעט מאה שנים מבטיחים לנו בקולנוע שהרובוטים בדרך להשתלט על האנושות. בתחילת 2018 זה נראה קרוב מתמיד.

בשבוע שעבר נדהם העולם כולו מהסרטון הזה בו נראה ה"רובוט כלב" פותח דלת בעצמו. היום, מגיע החלק השני, המשעשע והמפחיד - "מבחן החוסן": אחד מעובדי החברה המייצרת את הרובוט, מנסה למנוע ממנו לפתוח את הדלת באמצעות מקל, ובהמשך במשיכה שלו אחורנית. עיניכם הרואות - דבר לא עוצר את היצור המשוכלל.

הכלב האלקטרוני, או בשמו האמיתי "ספוט מיני", הוא ספינת הדגל של חברת "בוסטון דיינמיקס", המובילה בתחום ייצור רובוטים אנושיים בעולם. לצד הכלב וחתול הפרא, קיים גם הצ'יטה המסוגל לרוץ במהירות של עד חמישים קילומטרים בשעה.

רובוט בצורת כלב של חברת בוסטון דיינמיקס
 

רובוט בצורת כלב של חברת בוסטון דיינמיקס (צילום מסך)

 

לרובוטים המתקדמים שימושים שונים, אך בראשם נמצאים אלה הצבאיים. צבא ארצות הברית משקיע סכומי כסף גדולים כדי לגייס לשורותיו את הרובוטים, לוחמי שדה הקרב של העתיד, שלא מן הנמנע שנראה גם משולבים בתוכניות הלחימה העתידיות של צה"ל.

אבל בבוסטון דיינמיקס לא הסתפקו בחיות אוטומטיות וכבר לפני שנתיים עברו לייצור רובוט אנושי ממש. תכירו את אטלס. נכון להיום אין כל כוונה להכניס גם אותו לשדה הקרב, אלא בעיקר להשתמש בו כפועל במחסנים עם יכולת נשיאה על-אנושית. אגב, אטלס נמצא כל הזמן בשדרוגים ושכלולים ומסוף 2017 הוא יכול אפילו, לקפוץ.

אי אפשר להתעלם מכך שהרובוטים העתידניים גם די משעשעים ויוצרים סיטואציות מצחיקות, בעיקר בדינמיקה שביניהם לבין יצורים אנושיים.