קירה רדינסקי, יוסי לוי

איביי חשפה בישראל פיתוח מקומי שישנה את הדרך בה עושים קניות

איביי ישראל חשפה לראשונה פיילוט מסקרן שיערך בישראל עבור החברה העולמית, המתבסס על פיתוח מקומי בהובלת ד"ר קירה רודינסקי, המדענית הראשית של החברה בארץ. לכל הפרטים

  • פורסם ב:
  • 13/02/2018 20:55
  • |
  • עודכן ב:
  • 13/02/2018 20:55
  • |
  • כתבים:
  • יוסי לוי

לפני מעט יותר משנה וחצי  איביי העולמית רכשה את הסטארטאפ  SalesPredict, אותו ייסדה  ד"ר קירה רדינסקי. החברה, שהוקמה לפני כמעט שש שנים ושמה לה למטרה לקחת את תחום חיזוי האירועים ולשלבו בתחום הרכש, נמכרה אז בסכום של למעלה מ-30 מליון דולרים כשרודינסקי עצמה נקלטה באיביי ישראל בתפקיד המדענית הראשית של מרכז הפיתוח המקומי.

 אמש(ג') הציגה רדינסקי בתל אביב את החזון המסקרן שלה לעתיד החברה: פיתוח טכנולוגי חדשני מבוסס בינה מלאכותית, ובו במקום שצרכנים יקבלו מוצרים המותאמים להם אישית באמצעות טכנולוגיית פרסונליזציה, המערכת עצמה תייצר עבורם מוצרים בהתאמה אישית על בסיס אישותם והעדפותיהם האישיות. עוד נחשף בארוע כי ישראל עומדת לשמש כפיילוט עולמי לטכנולוגיה החדשה .

 קירה רודנסקי
 

קירה רודנסקי מציגה את הפיתוח החדש של איביי( יוסי לוי)

רדינסקי סיפקה הצצה ליישומי ה-A.I שהחברה בוחנת ובינהם היה גם יישום שבוחן איזה טקסט עוזר לקדם מוצר טוב יותר על סמך מוצרים מצליחים אחרים שנמכרים על הפלאטפורמה - ומרכיב את תיאור המוצר האופטימאלי בשפה שרדינסקי מגדירה כ"טבעית".

כאמור בארוע הוצג פרוייקט אותו הגדירה כ"סודי" ועיקרו בפרסונליזציה של מוצרים באתר. אם עד היום ההמלצות באתרים היו מבוססות על רכישות קודמות של הלקוח הרי שבאיביי בודקים חלופה חדשה - עיצוב מוצר בהתאם לטעמו של הלקוח. בארוע הדגימה רדינסקי את הטכנולוגיה על תעשיית האופנה  והסבירה כי  האלגוריתם המדובר אוסף מידע על כל הבגדים שיוצרו ונמכרו באיביי בשנים האחרונות כמו גם מידע על טרנדים עתידיים ומציע ללקוח בגד חדש וייחודי בהתאם לטעם האישי שלו.

כך מסבירים בחברה את הפיתוח: "המערכת באמצעות אלגורתמים מתקדמים, אוספת את המידע אודות רכישות העבר שלנו ב-eBay, לומדת מה אנחנו מחפשים, מה אנחנו אוהבים (סגנון, צבעים, מידות) מזהה טרנדים עולמיים ומייצרת מיליארדים של תמונות פריטי לבוש שאנשים היו רוצים לרכוש. המערכת החדשה, מבוססת הבינה המלאכותית, מזהה טרנדים עתידיים בתחום האופנה ולכן במקום שהלקוח ירכוש את פריטי האופנה שלו מקולקצייה המוצעת על ידי מעצבי האופנה - המערכת לומדת מה אנשים אוהבים והיו רוצים לרכוש ומציע ללקוח את פרטי הלבוש אותם היה רוצה לרכוש". 

  קירה רודנסקי
 

הבגדים והדוגמניות בתמונה כולם יוצרו על ידי האלגוריתם של איביי( יוסי לוי)

ומה לגבי הייצור עצמו של המוצר? ובכן רדימסקי לא פירטה יותר מדי לגבי ההליך הזה , אך סיפרה כי מרגע הבחירה של הלקוח, המערכת של איביי תפנה ליצרניות אופנה מסביב לעולם ואלו ייתחרו בינם לבין עצמן במעיין מכירה פומבית מול הלקוח.

עדיין לא ברור מתי המערכת תצא לשוק, אך רדינסקי חשפה כי הפיילוט לפיתוח הישראלי הזה ייעשה כאן בארץ.