סייבר, סטארטאפ, fotlia

6 טיפים פשוטים למי שרוצה להשתלב בהייטק ולא יודע איך

רוצים להשתלב להייטק אך לא יודעים כיצד? הנה מספר צעדים פשוטים וקלים ליישום, שיעזרו לכם בכניסה לתעשייה הנחשקת.

  • פורסם ב:
  • 28/01/2018 15:13
  • |
  • עודכן ב:
  • 28/01/2018 15:13
  • |
  • כתבים:
  • אונליין 13

משלב בחירת המקצוע דרך לימודי הייטק במקום הנכון ועד הפנייה לראיונות עבודה: רוצים להשתלב בהייטק אך לא יודעים כיצד? ביקשנו ממר מוטי חדד, מנהל מכללת "ג'ון ברייס הדרכה", לספק לנו כמה טיפים פשוטים שיעזרו בכניסה לתעשייה הנחשקת למי שאין לו מושג מאיפה להתחיל:

1. בדקו מהם המקצועות המבוקשים בתחום ובחרו את המקצוע המתאים לכם ביותר


תעשיית ההייטק מתפתחת בלי הפסקה ויש מקצועות מבוקשים יותר מאחרים, תוצאה של מגמות משתנות בשוק דינאמי. כדאי לברר במודעות הדרושים או באמצעות ייעוץ לימודים מה כדאי ללמוד במטרה לעבוד. איזה ענף צובר תאוצה, במה תמיד יש עבודה ומה יהיה הדבר הבא.


יש חשיבות רבה להתאמה האישית שלכם לסוג העבודה בה תרצו לעבוד. בחרו מקצוע נדרש אך כזה שיתאים לסגנון האישי, נטיות והעדפות, למשל, לבעלי יכולת דיוק והבחנה בפרטים הקטנים יתאימו מקצועות בדיקת תוכנה וליצירתיים בעלי תפיסה חזותית – מקצועות בעיצוב גרפי.


לא בטוחים מה נכון עבורכם או לא מכירים את כל האופציות בשוק? כדאי לפנות למכוני התאמה והכוונה מקצועית שיסייעו לכם באמצעות ראיונות אישיים ומבדקים לזהות את החוזקות שלכם ולתרגם אותם לבחירות המקצועיות המתאימות ביותר.

טיפ: בחרו מקצוע ששווה להשקיע בו מבחינת עניין, דרישה, תנאים מתגמלים, הציצו בטבלאות שכר, שוחחו עם אנשים שכבר עובדים בתחום כדי שימליצו לכם מה כדאי ללמוד. ניתן גם לגשת לפגישת היכרות וייעוץ ללא עלות אצל יועצי לימודים, שיעזרו לכם להבין לאיזה מקצועות אתם מתאימים יותר.

2. בקרו בימי עיון וכנסים


הכירו את התעשייה לעומק באמצעות רישום לכנסים מקצועיים, ימי עיון וימים פתוחים במוסדות האקדמיים. בימים פתוחים אלה תוכלו לקבל סקירה מקיפה אודות המקצועות החמים בשוק, לשוחח עם בוגרי קורסים שכבר עובדים בתחום ועם מרצים שמעבירים קורסים שונים ויעזרו לכם להבין לעומק את תוכנית הלימודים. תוכלו גם להתרשם מכיתות הלימוד, בית הספר, סגנון הלימוד וכדומה.

טיפ: חפשו במכללות ימים פתוחים או כנסים פתוחים, הירשמו מראש והיו מכווני מטרה. קבעו פגישות או תפסו לשיחה את הנפשות הפועלות בתעשייה. 

3. בחרו מוסד לימוד מנצח


בראיונות עבודה ישאלו אתכם דבר ראשון היכן למדתם ואתם בהחלט רוצים להציג תעודה ממוסד לימודים מוכר ומוביל בתחומו. בדקו כמה זמן פועל מוסד הלימודים וכמה מחזורים היו לאותו קורס ספציפי שמעניין אתכם ללמוד, מי היא נבחרת המרצים והרזומה של הסגל המקצועי, שיטות הלימוד (פרונטאלי, מול מחשב, תרגול מעשי, הגשת פרויקט סיכום), האם הקורס מקנה לכם ידע פרקטי העונה לדרישות השוק העכשוויות, איזה חומרי עזר מקבלים בקורס (חוברת, גישה לתוכנות) וכדומה.

טיפ: אל תתפשרו על מוסד הלימודים. לימודים במקום מוביל הם נקודת זינוק מצוינת לקריירה.

4. יוצאים לשוק העבודה עם הכלים הנכונים

אם בחרתם מוסד לימודים שעוזר לבוגרים שלו למצוא עבודה ומקיים שיתופי פעולה אסטרטגיים וקשרים עם התעשייה יהיה לכם קל יותר למצוא עבודה. תקבלו עזרה ממומחים בכתיבת קורות חיים אטרקטיביים והכנה מעשית להתמודדות עם שאלות מורכבות בראיונות עבודה ויהיה גם מי שיחבר אתכם למעסיקים פוטנציאליים, שמראש פונים למוסדות לימוד מוכרים בהייטק כדי לקבל המלצה על בוגרי קורסים.

טיפ: הירשמו לסדנאות למציאת מקום עבודה במוסד הלימודים, כדי ליהנות מטיפים והכוונה מגורמים מקצועיים. 

5. התחילו לחפש עבודה כמה שיותר מהר


אל תדחו את החיפושים עד לסיום הלימודים. ברגע שאתם לומדים קורס הייטק למקצוע נדרש בתעשייה, אפשר כבר לחפש עבודה על תקן משרת סטודנט או אפילו להתחיל בתפקיד אחר בחברת הייטק מבוקשת במטרה להתקדם בהמשך לתפקיד אחר.

טיפ: זכרו, ברגע שנפתחת דלת, קידום הקריירה כבר בידיים שלכם.

6. למדתם תואר לא טכנולוגי אך אתם בכל זאת רוצים להשתלב בהייטק? אין בעיה

כיום לא חייבים לעבור הכשרות ארוכות שנים כדי להתקבל לעבודה בחברות הייטק. בנוסף למספר קורסים קצרים או קורסי ערב שניתן להשלים, ניתן לבצע קורסי הסבה מזורזים, במסגרתם לומדים באופן אינטנסיבי ותוך מספר חודשים יוצאים מוכנים לשוק העבודה, ללא קשר לתואר והניסיון הקודם שלך.

טיפ: קורסי הסבה מתאימים בעיקר למי שמעוניין לבצע שינוי בחיים ולהחליף מקצוע.