WhatsApp משתדרגת ומשאירה חללים מאחור, fotolia

וואטסאפ מתחדשת: הנה 6 חידושים שינחתו אצלכם בקרוב בסמארטפון

2018 רק החלה וכבר התבשרנו על שלל חידושים שיפקדו את אפליקציית הוואטאספ שלנו. אז עשינו סדר בדברים וריכזנו לכם את 5 החידושים העיקריים שינחתו אצלכם בשבועות הקרובים

  • פורסם ב:
  • 21/01/2018 20:54
  • |
  • עודכן ב:
  • 21/01/2018 21:38
  • |
  • כתבים:
  • יוסי לוי

לצפות בסרטוני יוטיוב ישירות מהאפליקציה

עד היום כששלחו לכם קישור לסרטון יוטיוב, הרי שזה היה נפתח עצמאית בדפדפן או באפליקצית יוטיוב עצמה – ובכן, לא עוד. החל מהיום סרטוני יוטיוב יתנגנו ישירות מאפליקציית הוואטסאפ בתוך מה שרק ניתן לתאר כמעיין בועה או חלון שיפתחו במסך הבית. אבל לפני שתשמחו מהר מדי, הנה פרט שחשוב שתדעו: העדכון זמין כבר עכשיו אבל רק למשתמשי האייפון. ומה עם משתמשי אנדרואיד? אתם כנראה תאלצו להמתין, מאחר ועדיין לא ידוע מתי העדכון יגיע למכשירים הללו.

הסטיקרים הגיעו

מכירים את הסטיקרים מהפייסבוק ? אז תגידו להם יפה שלום כי הם מגיעים גם לוואטסאפ - כנראה מוקדם ממה שחשבתם, יתכן וכבר בעדכון הבא.  חובבי חתולים שעושים סלטות, או דובים מחייכים? ובכן כל אלו יעמדו לבחירתכם בקרוב מאוד בוואטאסאפ ויעשירו את היכולת שלנו כבני אדם לתקשר – וכן, זו הייתה הערה צינית.

וואטאספ ביזנס

מהרגע שפייסבוק רכשה את וואטסאפ היה צפוי שהיום הזה יגיע – והנה, הוא כבר כאן. החברה הציגה השבוע את אפליקציית וואטסאפ לעסקים – אפליקציה נפרדת  ובה יוכלו בעלי עסק, לפתוח משתמש עיסקי שיוצמד למספר הטלפון שלהם ובאמצעותו לנהל קשר עם לקוחותיהם בצורה מסודרת יותר -  בדומה לאפליקצית הניהול של פייסבוק הייעודית למנהלי עמודים. בעלי עסקים מאומתים יזכו לסימון וי ירוק, ובאמצעות הוואטסאפ יתאפשר להם לשלוח הודעות ללקוחות, לשלוח ברכות לחגים, להעביר תשלומים ולנהל הזמנות שלמות –ובדרך להחריב לחלוטין את כל מה שאהבתם עד היום באפליקציית המסרים שלכם. מה השלב הבא? אנחנו מהמרים על פרסומות מותאמות לפי תוכן ההתכתבות שלכם.

מדיחים את המנהל הקודח מהקבוצה בלי דרמות מיותרות

כחלק ממגמה מכוונת, פייסבוק ממשיכה לטשטש את הקווים בינה לבין וואטסאפ. אחד מאותם הקווים הללו הוא נושא האדמינסטרציה וניהול הרשאות בקבוצת וואטסאפ. בעדכון הקרוב של האפליקציה יוכל יוצר קבוצת וואטסאפ כלשהיא, כמו גם מנהלים אחרים שמונו על ידו בקבוצה, להוריד בדרגה ולנשל מתפקידו מנהל אחר שסרח ( או מישהו שסתם עיצבן אותם) - ממש כמו בפייסבוק עצמה. החידוש הוא שאם בעבר כדי לעשות זאת  הייתם צריכים להעיף את המשתמש מהקבוצה ואז להוסיפו מחדש כחבר, הרי שכעת תוכלו לעשות זאת בצורה עדינה יותר ומעט פחות דרמטית - בלחיצת כפתור שקטה.

תיוגים, תיוגים, תיוגים

מכירים את הקבוצות האלו שנמצאות על השתק אצלכם ולא נעים לכם לעזוב בגלל שיתכן ותפספסו איזו פיסת מידע שחשובה לכם? ובכן  וואטסאפ עומדת לחסוך לכם את הצורך בלגלול עשרות שורות. החל מהעדכון הבא, ככול הנראה, כשתכנסו לקבוצה יופיע לכם בצד סימן של כרוכית, סליחה- שטורדל, נו טוב  - הסימן הזה @ (כן , זה מהאימייל שלכם) ועליו מספר הפעמים שתוייגתם בהם - כך תוכלו לדעת אם היו לכם התראות מיוחדות בקבוצת הטורדנית.

הקץ לפאדיחות?

  

החדשות הטובות הן שהחל מהעדכון הקרוב תוכלו ,סוף סוף, להקשיב להודעות המוקלטות שאתם שולחים לחברים שלכם. החדשות הרעות? רק משתמשי האייפון יהנו מהעדכון הזה, כשעדיין לא ידוע בדיוק מתי גם משתמשי האנדרואיד יזכו גם הם לתענוג.