חנות אפל , יוסי לוי

דיווח: 7 נפגעים בהתפוצצות סוללת אייפון בשוויץ

לפחות שבעה פצועים בשריפה שפרצה בחנות של אפל בציריך לאחר שסוללת אייפון שהתפוצצה החלה לבעור ולמלא את המקום בעשן סמיך

חנות  של אפל בציריך שוויץ, פונתה הבוקר לאחר שסוללת אייפון התפוצצה במקום. על פי הדיווח שעלה ברשת CNN עולה כי מקור הפיצוץ בסוללת אייפון שהתחממה יתר על המידה. לפחות 50 אנשים ששהו בחנות באותה העת פונו מהמקום.

ברשת החדשות CNN דווח כי עובד בחנות ניסה להסיר סוללת אייפון שהתחממה יתר על המידה ונכווה בידיו, רגעים מאחור יותר הסוללה התפוצצה והמכשיר התלקח - כשהוא ממלא את החנות בעשן סמיך. מכבי האש שהוזערו לנקודה טיפלו בעובד שנפגע כמו גם  בלפחות שבעה לקוחות שנפגעו משאיפת עשן. 

על פי התקשורת בשוויץ, עולה כי מדובר היה במכשיר מדגם אייפון 6S פלוס. המשטרה המקומית אספה את המשכיר לבדיקת מעבדה כדי לבחון את טיב התקלה.

בשעה האחרונה משטרת ציריך שחררה את התמונות הללו של שרידי האייפון שהתפוצץ:

בנוסף, במשטרת שוויץ ביקשו לשבח את תגובת העובדים במקום, שמיהרו לפזר חול על הסוללה הבוערת ובכך הצליחו לדכא את הבערה בטרם נגרם נזק רב למקום. יש לציין שזהו אינו המכשיר הראשון השייך למשפחת הדור השישי של האייפון שהתפוצץ מאז שזה הושק בספטמבר 2015. בשנתיים האחרונות דווחו מספר תקריות ברחבי העולם ובהן סוללות אלו התפוצצו או התלקחו. יש לציין שסוללות הליתיום יון המדוברות סובלות ממוניטין בעייתי, בייחוד לאחר סאגת מכשירי הנוט 7 המתפוצצים של סמסונג הזכורה לרעה. 

בחברת אפל, שעדיין מתמודדת עם הריקושטים של החשיפה כי האטה במכוון את דגמי האייפון 6 וה-7,  סירבו להגיב לידיעה עד לכתיבת שורות אלו.