will i am buttons, יוסי לוי

סקירת אזניות i.am+ BUTTONS: בדקנו את האזניות של וויל איי אם

עם עיצוב בסגנון תקליט VINYL ושם כמו will.i.am שעומד מאחוריהן, אוזניות ה-i.am+ BUTTONS מבטיחות לשלב יחדיו אופנה וטכנולוגיה - אך האם הן מצליחות? לסקירה המלאה

  • פורסם ב:
  • 27/12/2017 14:37
  • |
  • עודכן ב:
  • 01/01/2018 18:46
  • |
  • כתבים:
  • יוסי לוי

כשהחבילה המכילה את האזניות שלפנינו נחתה במשרד, התייחסתי אליה בספקנות רבה - הנה, אני מודה, אזניות של וויל איי אם? קיילי ג'אנר על האריזה? בכל הכנות שה היה נראה כמו עוד איזה מלכודת תיירים יקרה. אתם יודעים, מותג לא מוכר, אריזה של מיליון דולר, וכמה סלבס שמתבלים את כל הסיפור במעט אבקת כוכבים. תוסיפו לכל זה את העיצוב העתידני השייך לעדת הבלינג בלינג - והספק שלי כבר הרקיע שחקים.

 i.am+ BUTTONS
 

מצד אחד וויל איי איים

למעשה ניתן לומר שכמעט כבר חרצתי דעתי על המוצר עוד בטרם פתחתי את האריזה שלו - כן זו הייתה נקודת הפתיחה שלי בטרם באתי לסקר את אוזניות  ה-BUTTONS  של וייל איי אם מה בלאק אייד פיז ומותג ה-i.am שלו . וכך, שכבה לה החבילה הזו ללא הופכין במשרדי, עד שמועד העלאת הביקורת התקרב לו.

 i.am+ BUTTONS
 

מהצד השני קיילי ג'אנר

כשנגמרו להם התירוצים, ניגשתי לקופסא המושקעת (מישהו אמר נובורישים?) ופתחתי אותה. בחלקו הפנימי של המארז הוצמדה חוברת ענקית שלתומי חשבתי שהיא חוברת הדרכה, אך במקום זאת התגלתה כקטלוג סטיילינג מושקע שצולם במיוחד לאוזניות הללו - כנראה שמישהו בחברה מבין בדיוק מי קהל היעד שלו.

 i.am+ BUTTONS
 

i.am+ BUTTONS( i.am+ BUTTONS)

התחלתי להצמיד את האזניות לסמארטפון שלי תוך כדי שאני מביט באוזניות המשונות. התאמתי לאוזניות זוג מתאמים נוחים שיתאימו לתנוך הבעייתי שלי ( תזכירו לי להודות להורי בהמשך על זה) ובחרתי שיר פתיחה לסקירה תוך כדי צקצוק בולט וממורמר אלא שאז קרה משהו בלתי צפוי לחלוטין, התחוור לי שקפצתי להסיק מסקנות. נראה שמיהרתי להסתכל על הקנקן ולא על מה שבתוכו ( הכניסו כאן כל מאטפורה על שיטחיות ודעות קדומות) . הנה הסקירה שלי על האזניות שהתחפשו לתכשיט או איזה אקססוריז מהעתיד.

 will i am buttons
 

מגוון צבעים וגוונים

 

אז בוא נוציא את זה מהדרך: האזניות האלו לא מיועדות לכל אחד ולא לכל אחת  (וזה עוד לפני שהגענו למחיר). העיצוב שלהן הוא כל כך חריג ושונה ממה שהורגלנו לראות עד שנדמה שהן מזכירות יותר איזה תכשיט יוקרה שמכסה לכם את התנוך או אולי שני תקליטים  מאשר עוד אוזניות  בלוטות'. אם אתם אנשים סולידים או פרחי קיר - תשכחו מזה , אלו לא האזניות עבורכם (אלא אם כן אתם במצב רוח מיוחד).  

לעומת זאת אם אתם צעירים ברוחיכם ומחפשים אוזניות שיש להם איזה Say עם לוק עתידני וניחוח יוקרתי ומחפשים אביזר ייחודי פונקציונאלי - יתכן  והעיצוב של ה buttons הוא בשבילכם. כאמור, מדובר בשתי "צלחות" המגיעות בכמה גוונים (אנחנו קיבלנו את אלו בצבע זהב) הנמצאות בקצהו של כבל סרוג בצבע תואם, עליו שלט שגם הוא בצבע תואם. 

 will i am buttons
 

will i am buttons(יוסי לוי)

האינסטינקט הראשוני שלי היה: "אין מצב שאתפס איתם ברחוב", אבל אחרי חודש של שימוש אינטנסיבי אפשר לומר שלא רק שהתרגלתי למראה שלהם - גם התחלתי להנות ממנו וקצת מתשומת הלב. מסתבר שהמראה הייחודי שלהן הוא נושא לשיחה ברכבת ובמשרד מאנשים שמסוקרנים מהמראה העתידני או ממי שלא באמת מבין מה מוצמד לי לראש בדיוק.

 buttons
 

ערכת מתאמים עשירה( יוסי לוי)

האזניות מגיעות עם ערכה עשירה של מתאמים שמבטיחה התאמה מלאה ונוחות מקסימלית. בכל הקשוא לאטימית, הרגשתי שיש כאן מקום לשיפור, אך בסה"כ חווית השמיעה לא נפעה כתוצאה מכך. אכזבה מסויימת נרשמה כאשר התחוור לי שלמרות  ההשקעה הרבה במארז ובקטלוג האופנה המצורף ( כי מי צריך חוברת הפעלה, לא?) האזניות לא מגיעות עם איזה נרתיק מעוצב תואם  להשלים את החוויה. זה ישמע קטנוני, אבל אם הדגש כאן זה אופנה, למה לא ללכת עם זה עד הסוף? סה"כ מדובר בערכה סטנדרטית למדי הכוללת גם כבל הטענה איכותי במיוחד העשוי מאותו החומר שעשוי גם כבל האזניות ובצבע תואם.

 will i am buttons
 

השלט נח ופשוט לתפעול | צילום: יוסי לוי

 

הגענו לתכל'ס: איך הן נשמעות?

אז אחרי שהתעכבתי על העיצוב הספק עתידני ספק מעט צעקני הגענו לשלב המכריע - איך האוזניות? כאן נכונו לנו כמה הפתעות של ממש. מסתבר שה- BUTTONS התגלו כבעלות סאונד משובח. אז נכון שאם ארצה להתפלפל אוכל לטעון שניתן היה לדחוס מעט יותר בס, אבל למה לי? בייחוד כשבשורה התחתונה הסאונד שהאזניות מפיקות הוא צלול, מאוזן, עשיר ועמוק.

 will i am buttons
 

צילום:יוסי לוי

בשיר Hunter של Bjork, בו הסאונד עוטף את המאזין ומגיע מרחוק בהדרגתיות - האזניות התמודדו עם ההפקה המתוחכמת בכבוד רב. Midlife Crisis של  Faith no more נשמע כל כך חד ופריך, כמו גם ההפקה האלקטרונית בשיר Automaton של ג'אמירוקוואי. בGravel Pit של הוו טנאג קלרו הצליל הפך לפתע חם ומלא ואפילו הבס כבר נשמע מפתיע ונוכח. ולקינוח העברנו אותם בהצלחה דרך המבוך המוזיקלי שהוא Windowlicker של Aphex Twin - הפקה אלקטרונית כל כך מורכבת שהיא דורשת אזניות או מערכת שמע שיוכלו להפיק את המירב ממנה - אחרת השיר ישמע כמו עוד איזה רעש רנדומלי. 

 will i am buttons
 

עיצוב עתידני (יוסי לוי)

בכל הקשור לביצוע שיחות טלפון, הרי שהביקורת שלי מעט מעורבת. המיקרופון סביר כמו גם איכות השיחה ובסה"כ  לא ממש נפלתי מהביצועים של האזניות בתחום, מהצד השני ולמען ההגינות יש לציין כי מדובר ב"מחלה" מוכרת בקרב כמעט כל אזניות הבלוטות' שנראה כי הן קולטות יותר מדי רעשים חיצוניים על חשבון קולו של המשתמש.

מבחינת זמן הסוללה הרי של פי הגדרות היצרן זו מספיקה לכדי 6 שעות שיחה בממוצע ועד ל-120 שעות המתנה. מבדיקה שלנו הסוללה החזיקה בין 4.5 ל-5.5 שעות עבודה בפועל - מעט פחות מכמה אוזניות אחרות שנתקלנו באותו טווח המחיר, אך מספיק עבור שימוש יום-יומי.

שלט האוזניות נעים ופשוט לשימוש וההתראות הקוליות של האזניות הן מהנעימות ששמענו. מילה טובה מגיעה גם לעובדה שצלחות האזניות המתכתיות מכילות מגנטים שלמעשה נצמדים בתום השימוש - כך שהאזניות נתלות על הצוואר כמו שרשרת בתום השימוש. 

Buttons
 

האזניות מגנטיות ונתלות על הצוואר בתום השימוש ( יוסי לוי)

בשורה התחתונה?

יתרונות חסרונות
עיצוב ייחודי ועתידני מחיר גבוה
נוחות עיצוב לא שיגרתי
סאונד חד ומאוזן  

מדובר באזניות מאוד נעימות ונוחות עם סאונד איכותי וחד. תג המחיר הגבוה שלהן, שעומד על כ-899 ש"ח, מראש לא מייעד אותן עבור כולם אלא מי שהפרוטה מצוייה בכיסו וכזה שהמראה חשוב לו לא פחות מהפונקציונאליות - ואולי אף יותר מכך. כן, קשה להתחמק מהעובדה שבאזניות הללו ניתן דגש מיוחד על העיצוב - מהמראה דרך השמות המעורבים במוצר וזה בסדר גמור. בסה"כ בשוק כל כך רווי יש מקום רק למי שיחצוב לעצמו נישה משלו, ונראה שזה בדיוק מה שעשו במוצר הזה. לטוב ולרע הרי שמדובר באוזניות ייחודיות במראה שמתכתבות יותר עם טרנדים אופנתיים מאשר עם הנעשה בעולם השמע - שם האזניות הופכות זעירות יותר ויותר.