,

זמינה להורדה: אפליקציית ג'ימייל לאייפון ולאייפד חזרה לאפסטור

שבועיים לאחר שהושקה והוסרה מייד בשל באגים, אפליקציית ג'ימייל חוזרת לחנות האפליקציות של אפל, לאחר "מקצה שיפורים"

סטריפ

אפליקציית ג'ימייל ל-iOS חזרה ל-App Store, שבועיים לאחר שהוסרה משם עקב באגים. גוגל השיקה את האפליקציה החדשה והמעוררת ציפיות רבות בקול תרועה רמה - רק כדי לגלות שהגירסה שהם העלו לחנות האפליקציות מלאה בבאגים שהופכים את השימוש בה לכמעט לא אפשרי.

 

אתרי הטכנולוגיה מיהרו לדווח על התקלות, וחלקם אף כינו את האפליקציה כ"בושה וחרפה". בגוגל מיהרו להוריד את האפליקציה מהחנות של אפל ולפרסם התנצלות בבלוג שלהם.

 

כעת חזרה האפליקציה לאחר "מקצה שיפורים", ואפשר להוריד אותה חינם גם מחנות האפליקציות הישראלית. "לפני שבועיים חשפנו את אפליקציית Gmail ל-iOS", כתב מנהל מוצר גוגל, מתיו איזט, בפוסט בבלוג, "לרוע המזל, האפליקציה הכילה באג ששבר את ההתראות והציג הודעת שגיאה. לכן נאלצנו להסיר את האפליקציה מה-App Store. לאחר שתיקנו את הבאג וההתראות שבו לפעול החזרנו את האפליקציה לאפ סטור".

האפליקציה החדשה: משלבת בין כל העולמות

גירסה 1.0.2 של האפליקציה מתקנת באגים קריטיים אך לא מוסיפה פונקציונליות חדשה. האפליקציה לא תומכת בחשבונות מרובים ועדיין לא שומרת הודעות על מכשיר המשתמש. על פי גוגל, התכונות החסרות נמצאות בעבודה והן צפויות להתווסף בקרוב.

 

האפליקציה החדשה משלבת בין כל העולמות: מצד אחד - אפליקציה ייעודית ומהירה, שמעוצבת כמו שצריך, שולחת התרעות לנייד כשמגיע מייל חדש וכו', ומצד שני - חיבור ישיר ורשמי למייל של גוגל, על כל תכונותיו הרבות. האפליקציה מיועדת לאייפד, לאייפון ולאייפד טאץ'. אז מה יש בג'ימייל אפ?

 

  • קבלת התראות על מספר ההודעות חדשות שלא נקראו (Badge notifications)
  • קריאת מייל במתכונת של דיונים בעלי "שובל"
  • שימוש בתיוגים, כוכבים, אפשרות דיווח על ספאם והעברה לארכיון
  • השלמה אוטומטית לכתובות מייל
  • קבלה ומשלוח של צרופות
  • חיפוש מלא במייל
  • מנגנון תיעדוף להודעות בתיבה הנכנסת (Priority Inbox)

האפליקציה מיועדת למכשירים שמופעלים עם iOS 4 ומעלה.

 

פורסם לראשונה ב"חורים ברשת"