קיטון ג'יימס בסרטון שאמא שלו צילמה, פייסבוק

האם נחשף סוד אפל מאחורי הילד ששבר את הרשת?

לפעמים אנחנו שוכחים את הכח וההשפעה החיובית של הרשת והעולם המחובר,- הסיפור שלפנינו מדגיש את הכח העצום שיש לרשת ומשמש גם כתמרור אזהרה למי שמשתף דברים ברשת

ראשיתו של הסיפור הזה בסרטון שצילמה אם אמריקאית מהעיירה נוקסוויל שבטקסס, בשם קימברלי ג'ונס, אשר אספה את בנה הצעיר קיטון מבית הספר לאחר שזה עבר התעללות. מסתבר שבבית הספר בריוני השכבה שלו נטפלו אליו ושפכו עליו קרטון חלב לעיני כל חבריו, כשהם צוחקים עליו ומכנים אותו מכוער. קיטון המבוהל נמלט מהמקום ופחד לצאת להפסקת האוכל לבדו עד שאימו הגיעה במיוחד לאסוך אותו באמצע היום.

בהגיעה לבית הספר, קימברלי צילמה את בנה המפוחד לסרטון וידאו במטרה להעלותו לפייסבוק ולשתף את שעבר עליו. בסרטון המרגש (עד דמעות יש לציין) נראה קיטון כשהוא פונה לאימו ושואל אותה" "מדוע בריונים מתנהגים ככה? מה המטרה של ההתנהגות הזו? איך ניתן למצוא אושר בלקחת אנשים תמימים וחפים מכל רע ולהתנהג אליהם בנבזיות שכזו? זה לא בסדר". קיטון המשיך לשבור את הלב בסרטון ואמר לאימו: "אנשים שונים לא צריכים לקבל ביקורת על כך שהם שונים - זו לא אשמתם. הם צחקו על האף שליהם כינו אותי מכוער ואמרו שאין לי חברים".

אנשים שונים לא צריכים לקבל ביקורת על כך שהם שונים - זו לא אשמתם

בפוסט המצורף לסרטון קורע הלב הזה, כתבה האם : "ילדי רחוק מלהיות מושלם. הוא אולי שובב בבית, אבל בבית הספר הוא תלמיד טוב. דברו עם הילדים שלכם, כולנו יודעים איך מרגישה התחושה של לרצות להיות שייך , אבל רק חלק קטן מאיתנו מכיר באמת איך זה מרגיש לא להיות שייך לשום מקום". האם העלתה את הסרטון והפוסט, בתקווה שהקהילה שלהם בנוקסוויל תסביר לה ולבנה פנים ותחבקם, אלא שלרשת היו תוכניות אחרות.

ביממה שחלפה מאז עלה הפוסט, צפו בסרטון למעלה מ-10 מיליון בני אדם למעשה, במהלך סוף השבוע קיטון הפך לגיבור תרבות אמריקאי כשהסרטון הספיק לצבור כבר עשרות מיליוני צפיות וזכה לאינספור כתבות ברחבי העולם. הסרטון של קיטון נגע במיליונים כשהוא לא פוסח גם על שחקנים, אומנים ושלל ידוענים שמיהרו לחזק את הילד. ג'סטין ביבר הקליט וידאו במיוחד עבורו, קייטי פרי, הראפר סנופ דוג ועוד עשרות כוכבי קולנוע וזמרי פופ שיתפו את הוידאו של קיטון עצמו, חלקם אף הזמינו אותו לפרימיירות של הסרטים שלהם, כמו למשל גריס אוונס, קפטיין אמריקה בשבילכם, שבציוץ ויראלי במיוחד שהעלה,  הזמין את קיטון לפריימרה של הסרט הכי מצופה לשנת 2018: הנוקמים 3
 

הציוץ הזה אגב עושה צעדי ענק לקראת מיליון לייקים.  והוליווד ממשיכה להתגייס למענו, כוכבים כמו מארק האמיל, לוק סקייווקר מסדרת סרטי מלחמת הכוכבים:

אילוון מ"דברים מוזרים", הלא היא השחקנית מילי בובי בראון, שלחה גם היא חיבוק גדול לקיטון ואפילו יצרה האשטג חדש עבורו  בשם ,

וגם השחקנית היילי סטאנפילד הזמינה את קיטון להיות בן הזוג שלה לפרמיירת הסרט השלישי בסדרת סרטי פיצ' פרפקט שיוצא השבוע:

 וכן, גם גל גדות, וונד וומן שלנו שלחה חיבוק ענק לגיבור הרשת הטרי:

אלא שבדיוק שנראה היה כי מדובר בעוד סיפור הוליוודי עם סוף טוב, המציאות הגיעה וקצת ציננה את ההתלהבות. מסתבר שתמונה של אימו של קיטון, קימברלי, צצה ברשת כשברקע נראה בברור דגל הקונפדרציה  - אולי אחד הסממנים הכי בולטים לימין הקיצוני הגזעני בארה"ב. 

על רקע הגילוי הזה החל גל חדש של ציוצים שקוראים לצאת נגד המשפחה הזו, שיתכן ותומכת בכלל בהפרדה על רקע גזעי. בתוך כל בליל הציוצים הללו, במה שהפך כבר לסוג של סערת רשת, יש גם מי שטוענים כי בחירותיה של אימו של קיטון הן בחירותיה שלה ושלה בלבד - ולא של בנה, וכי אין לשפוט ילד לפי מעשי הוריו, אלא להיפך, לחבק אותו להראות לו דרך אחרת.

נכון לכתיבת שורות אלו, אמו של קיטון מחקה את הסרטון של בנה ואת הפוסט שהעלתה ונראה שבמשפחה מבקשים להוריד פרופיל ולנסות לחזור לחיי השגרה שלהם, זאת למרות תשומת לב התקשורת העולמית לסיפור.