סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל הי"ד, בית אלמוג שילוני

הישראלי היפה: בית אלמוג שילוני- בית חם לחיילים בודדים בעיר מודיעין מכבים רעות

אלמוג עשהאל שילוני ז"ל נפצע אנושות, כשמחבל דקר אותו מאחור בפיגוע בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב, לפני פחות מחצי שנה. למרות זאת, הוא נאבק עימו בגבורה ושמר על נשקו עד נשמתו האחרונה. כדי להמשיך את דרכו, עשרות מתנדבים מהקהילה המקומית ומכל הארץ התגייסו להקים בית חם עבור חיילים בודדים על שמו, שיחנך השבוע. סיפור מרגש שבו גם לכם ניתנת האפשרות להשפיע

  • פורסם ב:
  • 09/11/2014 12:48
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/03/2015 12:17
  • |
  • כתבים:
  • יוסי לוי

ב-10 בנובמבר 2014, בשעה 12:10 בצהריים, בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב, תקף מחבל פלסטיני את סמ"ר אלמוג עשהאל שילוני הי"ד מאחור. אלמוג ז"ל שוחח באותה העת עם חברתו בטלפון כשהותקף מאחור עם סכין קצבים ארוכה. למרות שהופתע ונפצע אנושות, אלמוג נאבק עם המחבל בכל הכוח והגן בגופו על נשקו עד לנשמתו האחרונה, בכך מנע פיגוע גדול הרבה יותר. מאוחר יותר באותו היום נפטר שילוני מפצעיו. על גבורתו ברגעיו האחרונים קיבל תעודת הערכה מיוחדת ממפקד חיל האויר האלוף אמיר אשל. פחות מחצי שנה אחרי, יערך טקס במודיעין מכבים רעות כדי לציין את את חנוכת "בית אלמוג שילוני- בית חם לחיילים בודדים בעיר מודיעין מכבים רעות". פרוייקט מיוחד ומרגש שהוקם בעסרתם של עשרות מתנדבים מרחבי הארץ.

רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

משפחתו וחבריו מספרים שמתוך האובדן הנורא, ומתוך הרצון להמשיך את דרכו, עלה הרעיון של הקמת בית לחיילים בודדים בעיר מגוריו, מודיעין-מכבים-רעות. הרעיון העומד מאחורי הפרוייקט הוא לבנות מקום שישמש כבית חם ואוהב לחיילים בודדים בצה"ל למשך שירותם הצבאי- בהתאם לצוואה הרוחנית שהשאיר אלמוג לסובביו.

אלמוג עשהאל שילוני ז
 

אלמוג עשהאל שילוני ז"ל -"הצליח לגעת בליבו הרחב בכל מי שהכיר אותו"(בית אלמוג שילוני)

אלמוג עשהאל שילוני ז"ל נולד בירושלים וגדל בעיר מודיעין-מכבים-רעות. משפחתו מספרת שבצעירותו התחנך על ערכי אהבת התורה וארץ ישראל ולכן הם לא הופתעו כשאלמוג התגייס לצבא ושרת כמפקד כיתה ולוחם בפלוגת מגיני הנגב של גדוד "נצח יהודה". "אלמוג היה דמות מיוחדת. הוא הצליח לגעת בליבו הרחב בכל מי שהכיר אותו" כך מספר דודו, גיא שילוני. " כמפקד כיתה, הוא היה דואג לכל החיילים שלו. הוא הבין את הקושי בשירות ודאג לארח חיילים בודדים בחופשות סוף השבוע בבית משפחתו. אלמוג דאג לכל צרכי חייליו, עד האחרון שבם- ה"אבא" של כולם, כך כינו אותו".

 

חייליו כינו אותו
 

חייליו כינו אותו "האבא של כולנו"(בית אלמוג שילוני)

בסיום השבעה החליטה משפחתו של אלמוג ללכת ולהמשיך בדרכו וכך נולד פרוייקט "בית אלמוג שילוני - בית חם לחיילים בודדים בעיר מודיעין מכבים רעות". "הקמנו עמותה ", מספר הדוד, "ובעזרת תרומות, התחלנו עם הפרוייקט הזה שנקרא "בית אלמוג שילוני". בשלב הראשון המטרה היא לספק בית חם לחיילים. המטרה השנייה היא לספק לחיילים הבודדים משפחות מלוות מהקהילה- אשר תהווה עבורם משענת במהלך שירותם הצבאי ומעבר. המטרה השלישית היא לספק לחיילים סיוע והכוונה לאחר השחרור באמצעות מלגות ועזרה בהשתלבות בחברה, והמטרה הרביעית היא להעביר סדנאות ומערכי שיעור בהמשך הדרך, אשר יעסקו בהטמעת ערכי התרומה לזולת - ברוח דמותו של אלמוג ז"ל.

 

ליוויתי את הפרויקט הזה מההתחלה, מספר ידיד המשפחה אליהו לוי- צדק. " אבא של אלמוג הוא חבר אישי קרוב, ועוד בימי השבעה הוא דיבר על הרצון להנציח את דרכו של אלמוג, וכך עלה הרעיון לבית לחיילים בודדים". כל כך הרבה אנשים נרתמו לסייע להגשים את החלום הזה, בתוך חודשים בודדים הקמנו עמותה והנה אנו כאן- חונכים את הבית על שם אלמוג שילוני.

 

בסיום השבעה החליטה משפחתו של אלמוג ללכת ולהמשיך בדרכו וכך נולד פרוייקט
 

בסיום השבעה החליטה משפחתו של אלמוג ללכת ולהמשיך בדרכו וכך נולד פרוייקט "בית אלמוג שילוני(אלמוג בית שילוני)

הבית שנמצא לטובת "בית אלמוג שילוני" הוא בית, צמוד קרקע פרטי שכור במודיעין-מכבים-רעות. באמצעות עבודה, מאומצת ועשרות של מתנדבים מכל הארץ - המקום שודרג ללא היכר. "קיבלנו החלטה על חנוכת בתאריך ה-25.3 מראש" ממשיך לוי צדק, ששימש בין היתר גם כמעין מנהל הפרויקט. בתאריך הזה, אלמוג ז"ל היה אמור להשתחרר משירותו הצבאי ולכן עבדנו במרץ כדי לעמוד ביעד." עשרות אנשים נרתמו לעזור לנו בעבודה הזו: מוטי צוברי מ"תומס תאורה", איתן משטיחי אולימפיה שתרם את הדשא הסינטטי, יוני וילונות שתרם את הוילונות, יאיר מקייטרינג אקומקו, דוד שלמה מא.ד עיצובי מודיעין פרקטים ווילונות ועוד רבים אחרים שקצרה היריעה מלהודות להם על התגייסותם.

 

 

בית אלמוג שילוני -
 

בית אלמוג שילוני - "אנשים נתנו מעצמם ימים ולילות כדי לסיים הכל בזמן"(בית אלמוג שילוני)

מיותר לציין שכולנו אנשי משפחה ומעבר לכך יש לנו גם לדאוג לעסקים והפרנסה האישית שלנו, ויחד עם זאת כולם מצאו את הזמן, היכולת והנחישות לבוא ולעזור. אני יכול לספר שאישית אצלי, כל המשפחה נרתמה לטובת הפרוייקט. אנשים נתנו מעצמם ימים ולילות כדי לסיים הכל בזמן".

 

 

"כולנו אנשי משפחה ומעבר לכך יש לנו גם לדאוג לעסקים והפרנסה האישית שלנו, ויחד עם זאת כולם מצאו את הזמ(בית אלמוג שילוני)

על עיצוב הבית הופקדה מירי בלבול מנהלת בית הספר Sculla להום סטיילינג, אשר ביחד עם תלמידותיה "התלבשו " על המקום והעניקו לו את הטאצ' הסופי ,כאמור בהתנדבות. וכך היא מספרת: "...המוטו שלי זה לעשות המון פרויקטים עבור הקהילה, זה ערך שאני מטמיעה במסגרת הקורסים שלנו בבית הספר. משהו בפרוייקט הזה היה אנרגטי ומטורף - איך שהוא הכל הסתדר על הצד הטוב ביותר. התלמידות שלי היו מדהימות: אודליה שפיר, טל ישראל, סיגל שחר, חניתה בן נר,דורית סיגלובץ', אליס זהבי, דליה ברונשטיין, אביבה מרגלית, אורלי ברגר, אילנה גד,לימור שגב וקרן אפטיגר -  חלקן נאלצו להגיע מהצפון בשתי רכבות כדי לעבוד על הפרוייקט ולמרות הקושי -נרתמו בכל הכח.

 

 

"משהו בפרוייקט הזה היה אנרגטי ומטורף"(בית אלמוג שילוני)

החזון של המשפחה הוא להפוך את הבית הנוכחי לבית קבע גדול המאכלס 36 חיילים בודדים. לצורך כך נמצאת המשפחה במגעים עם עיריית מודיעין ,לטובת הקצאת שטח למבנה קבע. כדי שהחלום הזה יקרום עור וגידים- העמותה צריכה את עזרתכם: אם זה בתמיכה ואם זה בתרומה.


העברה בנקאית
עמותת בית אלמוג שילוני
הבנק הבינלאומי (31)
סניף 128, מ"ס חשבון: 409-064394

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאליהו לוי צדק: 050-3557557

 

כמו כן, אתן מוזמנים לפרגן בלייק ולתמוך בפרוייקט המדהים הזה בפייסבוק בלחיצה על הקישור - "בית אלמוג שילוני"

 

 

 

מוזמנים לגשת לעמוד הפייסבוק ולתמוך בפרוייקט
 

מוזמנים לגשת לעמוד הפייסבוק ולתמוך בפרוייקט(בית אלמוג שילוני)

אז מה אתם אומרים? הקרב יצא לדרך, לא ניתן לישראלי המכוער לנצח! עזרו לנו למצוא עוד אנשים מדהימים כמו אליהו, מירי ועשרות המתנדבים האחרים שעזרו לפרוויקט המדהים הזה לקרום עור וגידים. עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק של נענע10 אונליין ושלחו לנו קישורים, סיפורים וסרטונים שחוגגים את הישראלי היפה. אנחנו יודעים שהוא שם- עזרו לנו למצוא אותו!


לכתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

קול קורא: מוצאים את הישראלי היפה!

הישראלי היפה: ישראלים מתגייסים לחגוג עם ילד בן 6 שמעולם לא חגגו לו יום הולדת