,

גלקסי Note: התרשמות ראשונית

אחרי 24 שעות עם הגלקסי Note, איתם דודאי מתרשם: המסך מדהים, אבל אנדרואיד 2.3 והאפליקציות עדיין לא מתאימות למסך בגודל כזה. סקירה

  • פורסם ב:
  • 07/12/2011 17:45
  • |
  • עודכן ב:
  • 08/12/2011 19:24
  • |
  • כתבים:
  • iandroid

סטריפ

אתמול בבוקר קיבלתי לידי Galaxy Note, שרכשתי במיטב כספי ב-Ebay, ובחור יקר הביא לי מארה"ב. הטלפון עלה 2,880 שקלים ללא מסים, בצבע לבן. לאחר יממה של משחקים, התקנות וכו', אני מרגיש שיש לי על מה לכתוב, וחברים - לצערי לא הכל טוב.

 

אני משתמש ביקורתי מאוד, שמצפה שדברים יעבדו טוב מאוד, אבל לא מפחד ללכלך את הידיים כדי להגיע למצב שבו הכל עובד פיקס. גם אם זה אומר לעבור על 20 אפליקציות ולבחור את המוצלחת, וגם אם זה אומר לתפור פתרונות ספציפיים לבעיות שלי.

 

במהלך הסיקור אולי תרגישו שאני מתמרמר לחינם, או יותר מדי ביקורתי. אנא קחו בחשבון שזו נקודת המבט שלי בלבד.

בסיקור זה לא אתעמק בפרטים טכניים כמו מידות ומהירות מעבד. במקום זה, אנסה לרדת כמה שיותר לדברים שצצו תוך כדי שימוש במכשיר.

חומרה

המבנה הכללי של המכשיר, כידוע, מזכיר מאוד את ה Galaxy S2, וגם ידוע שרבים מהחלקים הפנימיים שלו גם הם לקוחים מה-Galaxy S2. המכשיר בנוי מצויין, איכות החלקים וההרכבה גם היא טובה מאד, ומקנה תחושה מצויינת בזמן השימוש במכשיר.

 

עט

אם תשוטטו ברחבי XDA (אתר קהילת המפתחים לאנדרואיד ו-WP) תגלו הרבה תלונות על דיוק וסטייה שיש לעט. התוכנה של העט מפצה על עובי המסך, ומדמה את המשך הקו הדמיוני של העט כאילו הוא ארוך יותר ונכנס אל תוך המכשיר. כלומר, אם תמקמו את הקצה של העט בנקודה מסויימת על המסך, כאשר העט ניצב בדיוק לו, תגלו שהנקודה שתצוייר תהיה מעט משמאל (או מימין, תלוי בהגדרות) למקום שבאמת נגענו עם העט.

 

למה? התוכנה מנסה לפצות על עובי המסך וליצור תחושה אמיתית, אבל הסטייה הינה סטייה קבועה, וכל אחד מחזיק את העט בתורה מעט שונה. היה ראוי שתגיע תוכנת כיול לעט, שהיתה פותרת 95% מהבעיות. ובכל זאת, לאחר שמתרגלים, העט מרגיש מצוין ואפשר לעשות איתו דברים נחמדים - כרגע בעיקר להשתעשע.

 

חומרה 2

מסך

המסך ענק. כן כן, ידעתם את זה עוד לפני שקראתם את השורה הראשונה בסיקור הזה, ועדיין, אני חייב לציין את זה. המסך הוא פיסת חומרה נהדרת. הוא בהיר וחד, אבל Android 2.3 ומפתחי האפליקציות פשוט לא מוכנים למסך כזה. הרבה בעיות תוכנה הורסות את חווית השימוש הבסיסית של המסך. אתן מספר דוגמאות:

 

1. Waze - מפה על כל המסך זה נהדר, אבל הפונט הקטן מחייב התקרבות למסך על מנת לקרוא. הרזולוציה עלתה, החדות מדהימה, אבל הטקסט קטן.

 

2. Widgets למיניהם - מגיעים עם טקסטורות שמתאימות למסכים בעלי רזולוציה נמוכה יותר. לכן, הם מתארכים בצורה בלתי ברורה, או שהטקסטורה לא מכסה אל כל ה-Widget. כמובן שבעיות אלה נובעות מתכנות לקוי של מפתח האפליקציה, אבל אני לא מאשים אותם.

 

3. לינקים באתרי אינטרנט הופכים קטנים מדי מכדי ללחוץ עם האצבע, ואז צריך לבצע זום (למרות שאפשר לקרוא טקסט בלי) או להשתמש בעט. קצת סותר את היתרון של מסך גדול בעל רזולוציה גבוהה, שלא מצריך זום כדי לקרוא.

 

4. ADW Launcher EX - האייקונים עולים אחד על השני, התפריטים מתחבאים מתחת לקצה המסך.

 

מכסה אחורי: המכסה האחורי של ה-Galaxy Note הלבן חלק מאוד ומבריק. הוא מרגיש חזק, אבל קל מאוד להפיל את הסמארטפון אם לא מחזיקים היטב. אתמול, בחמש דקות שהצלחתי להשאר ער במיטה, נפל לי הטלפון על הפרצוף, וזה לא היה נעים כלל. מייד חפשתי את החור הקטן שדרכו מכניסים חוט לתפוס סביב היד, וגליתי שאין.

 

חיבור USB: החיבור מרגיש מצויין. ניסיתי בינתיים ארבעה כבלים שונים, וכולם עבדו. אתמול המכשיר עשה לי התקף לב קטן: הזזתי אותו כשהיה מחובר וראיתי שהוא מתחבר/מתנתק לסרוגין, והייתי בטוח שקיבלתי מכשיר עם שקע USB מקולקל. לאחר כמה דקות גיליתי שהבעיה היתה בכבל המקורי שהגיע עם המכשיר. מאכזב. 


שיחה ומולטימדיה

שיחה: יצא לי לדבר קרוב לשעה. איכות הצליל מבחינתי עולה על איכות הצליל ב-Galaxy S2 בכמה רמות. הצליל הרבה יותר ברור, הווליום גבוה, ויש קצת באס כדי לתת עומק לקול. מהצד השני, שאלתי את כל מי ששוחחתי איתו אם הוא שומע אותי טוב וקבלתי מחמאות על איכות הצליל. אגב לא נתקלתי כלל בבעיות הד למיניהן, ולא הייתי צריך לבטל את סינון הרעשים.

 

אוזניות: עושות את העבודה, אבל האיכות נמוכה. אין באסים, והצלילים הגבוהים מאוד כהים ומעורפלים גם כשמנסים לפצות על זה עם EQ.

 

מצלמה: אני מודה, לא שיחקתי איתה מספיק אבל מהמעט ששיחקתי איתה יש לי רק דברים טובים להגיד.


סטילס - פוקוס מהיר, תמונות חדות ובהירות. הצילום עצמו גם מהיר מאוד.

וידאו - הכל עבד כמו שציפיתי: צילום בתוך הבית עם לד בלילה עבד מצויין, ובאופן מפתיע הקלטת הסאונד הינה סטראופונית.

חוויית משתמש

חווית השימוש טובה, ולצערי הרב לא יותר מזה. המכשיר גדול וקשה להתמודד איתו. כמובן שצריך להתרגל, כמובן שידעתי בדיוק מה אני קונה, וכמובן שאני לא הולך להחליף אותו, כי אני רוצה גדול. אבל בכל זאת, העובדה שהמכשיר חלקלק מאוד, ולא מאוד קל משקל, מקשה להחזיק אותו בבטחה ולתפעל אותו. אגב, יש לי כפות ידיים גדולות מאוד, וזה לא עוזר.

 
רגישות המסך

לצערי אני מדווח שרגישות המסך נמוכה מדי. יצא לי ללחוץ מספר פעמים עד שנרשמת לחיצה במערכת. אני לא יודע אם זה בגלל מגן המסך, ואני מבקש סליחה מכם היות ואני לא הולך להוריד אותו בשביל לבדוק.

 

חיבוריות

WIFI/BT/3G: לא היו לי שום בעיות להתחבר לאף רשת, ולאף רכיב BT. כמו כן,האינטרנט עובד מצויין גם ברשת ה-3G עד כמה שאפשר. האינטרנט ברשת אורנג' מעולם לא עבד לי מהר במיוחד, וה-Galaxy Note שומר על אותם ביצועים שאני מכיר. ברשת האלחוטית הצלחתי להעביר מידע בקצב גבוה מאוד של בערך 90Mbps, קובץ מהסמארטפון למחשב השולחני שלי על גבי רשת 802.11n.

 

BT עבד ללא בעיות ברכב לדיבור והשמעת מוסיקה.

 

GPS

במילה אחת, וואוו. נעילה מושגת כמעט מיידית מחוץ לבית, ומספיק מהר בתוך הבית. בדיקה שערכתי בעבודה בבניין משרדים בן לפחות 4 קומות כאשר אני בקומה הראשונה, השגתי נעילה תוך 20 שניות עם חמישה לווינים, 70 מטר דיוק ללא רשתות אלחוטיות, נטו לווינים.

 

חיי סוללה

קשה לי לכתוב בינתיים על סוללה, שכן המכשיר ברשותי בדיוק יממה אחת. בינתיים אוכל להגיד שלא נתקלתי בבעיות מסויימות, ובגרסא KK9 הגרמנית + תיקוני עברית הסמארטפון הולך לישון כמצופה והסוללה לא הראתה סימנים מדאיגים. למי שלא מכיר את מצב השינה העמוקה: מכשירים סלולרים נוטים להכנס למצב שינה עמוקה כאשר המסך כבוי ואין אף תוכנה המחזיקה את המכשיר במצב ער (wakelock). במצב שינה עמוקה הסוללה מחזיקה הכי הרבה זמן מעמד.

 

דפדפן

הדפדפן המובנה הוא פשוט תענוג. הוא מהיר, והמסך האדיר של ה-Note עושה את חווית הדפדוף לנעימה מאוד. כאן הכל מצויין, למעט הבעיה שהזכרתי למעלה עם לינקים שקשה ללחוץ עליהם ללא זום. אני לא זוכר באיזה דפדפן/מכשיר ראיתי את האופציה שבה כאשר יש 2 לינקים קרובים אחד לשני ויש אי וודאות לגבי איזה לינק באמת רצה המשתמש, תופיע זכוכית מגדלת כל עוד ממשיכים ללחוץ ותאפשר בחירה קלה של הלינק הרצוי.

 

 

מסקנה

למכשיר יש פוטנציאל אדיר. ביחס למכשיר חדשני ששובר את הכלים הוא מוצלח מאוד, אבל מתקשה להגיע לרמת הליטוש המדהימה שה-Galaxy S II הגיעה אליו. אני מאמין שזה רק עניין של זמן עד שסמסונג / מפתחים תותחים יגרמו למכשיר הזה לעבוד כמו שהוא אמור לעבוד. בנוסף, אני מאמין ש-ICS (אנדרואיד 4.0) תביא שינוי מאוד משמעותי. אני מקווה שאני לא טועה.

 

פורסם לראשונה ב-iAndroid

חולמים על אנדרואיד בלילות? דברו על זה בפורום