10tv, 10tv

ללא הרחקה מפתח תקווה: מני נפתלי ואלדד יניב שוחררו לביתם

השניים, שנעצרו לפני ההפגנה מול בית היועמ"ש וסירבו אתמול לתנאי השחרור שהוצעו להם הכוללים הרחקה מפתח תקווה, שוחררו בתנאי קל יותר – הימנעות מקריאה לציבור להגיע להפגנות במשך עשרה ימים. במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי "יניב ונפתלי עודדו אנשים להגיע להפגנה למרות האיסור", ותומכי העצורים צעקו באולם "הם גיבורים"

  • פורסם ב:
  • 20/08/2017 11:18
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/08/2017 15:59
  • |

בבית משפט השלום בפתח תקווה דן היום (ראשון) בהארכת מעצרם של מני נפתלי ואלדד יניב, שנעצרו לפני שהגיעו להפגנה שנערכה מול ביתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט בפתח תקווה. בתום הדיון הוחלט כי השניים ישוחררו ממעצר, בתנאי שלא יקראו לציבור להגיע להפגנות בלתי חוקיות בפתח תקווה במהלך עשרת הימים הקרובים.

 

יניב ונפתלי נותרו הלילה במעצר לאחר שסירבו לחתום על תנאי השחרור שהוצעו להם, הכוללים הרחקה מפתח תקווה למשך עשרה ימים. כעת, בית המשפט קבע כי תנאי השחרור יהיו קלים יותר, והם לא יורחקו מהעיר.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

3 ימים אחרי הפיגוע: המצוד באירופה נמשך; ייתכן שאותרה גופת הילד הנעדר

השבוע: שיבושים בתנועת הרכבות מחיפה לתל אביב

החל מחודש דצמבר: הוזלה של 3% בתעריף החשמל לצרכנים הביתיים


במהלך הדיון צעקו תומכיהם של יניב ונפתלי "גיבורים, גיבורים". "במקום 40 מפגינים מדי מוצ"ש החלו להגיע לכיכר גורן אלפים - המקום הזה צר מלהכילם וכתוצאה מריבוי המשתתפים נאלצה המשטרה לחסום עורק תנועה מרכזי", מסר נציג המשטרה. "במהלך שבועות אחרונים מתקיימת באותו מקום הפגנה נגדית של הליכוד. מעתה ואילך המשטרה סבורה כי אי אפשר לקיים הפגנות גדולות אלה ללא אישור ותיאום".

 

במהלך דבריו של הנציג נשמעו צחקוקים מצד התומכים בשני העצורים. "אלדד יניב ומני נפתלי עודדו אנשים להגיע למרות האיסור", אמר הנציג. "נפתלי ויניב בחרו להיעצר, הייתה להם אפשרות ללכת הביתה".

 

נעצרו בדרכם להפגנה. יניב ונפתלי
 

נעצרו בדרכם להפגנה. יניב ונפתלי(צילום מסך)

ממוקדם יותר, התראיינה דוברת המשטרה מירב לפידות ל"אורלי וגיא" ואמרה: "לא הייתה הוראה לעצור את יניב לפני ההפגנה. הוא פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פוסט שלא משתמע לשתי פנים. הוא הגיע במטרה להפגין, הוא כתב כי מותר להפגין גם אם זו הפגנה לא חוקית".

 

"הוא סרב להשתחרר בתנאי הרחקתו, רצינו לשחרר אותו והוא סרב להתחייב שלא לעבור על החוק בעשרת הימים הקרובים", הוסיפה לפידות. "כל התקהלות של מספר מסוים של אנשים צריכה לקבל רישיון מהמשטרה, והם לא קיבלו רישיון. דיברנו איתם ביום שישי כדי למצוא נוסחה שתאפשר להם לקיים את המחאה הלגיטימית, הצענו להם מקומות אחרים ואפשרנו להם לערוך הפגנה קטנה בכיכר גורן בלי אמצעי הגברה. הם לא הסכימו בשום פנים והחליטו שהם רוצים הפגנה של אלפים בלב שכונת מגורים, יש גבול".

 

 

"המפגינים לא קיבלו רשיון". דוברת המשטרה מירב לפידות(חדשות 10)

עורך דינו של יניב, לוליק אסל, אמר בטרם הדיון כי "מדובר בניסיון של המשטרה להשתיק את מחאת פ"ת. לא בוצעה כל עבירה על ידי איש אתמול, והמעשה הלא תקין היחיד שבוצע היה מעצר סלקטיבי ובררני של יניב ונפתלי, על מנת לפגוע במחאה הציבורית והלגיטימית. הדבר נהוג, אך לא במשטרים דמוקרטים.

 

בהתייחס לעובדה שיניב נעצר בגלל פוסט בפייסבוק אמר אסל: "יש אינסוף פוסטים בפייסבוק של אינסוף אנשים, ואף אחד מהם לא עוכב או נעצר. למה היה צריך לחכות להם שם ולהציב מארבים? למה דווקא ביום ההפגנה עברו אדם אדם עד שמצאו אותם ולקחו אותם? המשטרה מבקשת לשחררם בתנאי שחרור שלא מקובלים על יניב ונפתלי.

 

עורך הדין דניאל חקלאי המייצג את נפתלי אמר: "אני רוצה להבהיר שלשיטתנו מדובר בפגיעה חמורה ביותר בעקרונות היסוד של המשטר הדמוקרטי ושל הלקוחות שלנו, ובעצם בזכויות היסוד של אזרחי ישראל. לא יכול להיות שאדם המתבטא בפייסבוק מוצא את עצמו במעצר. מדובר בהפגנות שצריכות להתקיים. נכון שצריך לציית להוראות המשטרה, אך גם מני וגם אלדד לא קראו להימנע מציות למשטרה אלא קראו לאנשים להגיע ואם הם מגיעים למחסום כמובן שהם לא יתעמתו עם המשטרה".

 

מעצרו של יניב, אתמול
 

מעצרו של יניב, אתמול(חדשות 10)

יניב נעצר לצידו של מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, כשהיו בדרכם להפגנה ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בטענה שהתכוונו להפר את הסדר הציבורי במקום. השניים נעצרו בחשד לשידול להפרת הסדר הציבורי. ויובאו בשעה 10:00 לדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

דניאל חקלאי, עורך דינו של נפתלי, אמר כי "מדובר בחשד מופרך ובעייתי, מעצרם הינו אך ורק בשל פרסום פוסט בפייסבוק". לדבריו של עו"ד חקלאי, השניים סירבו להשתחרר בתנאי הרחקה מפתח תקווה למשך 10 ימים כפי שדרשה המשטרה, מפני שלטענתם לא ביצעו שום עבירה ולכן אין סיבה להטיל עליהם תנאי הרחקה.

 

ממפלגת הליכוד נמסר: "העובדה שמני נפתלי ואלדד יניב מפגינים כביכול בעד שלטון החוק היא בדיחה גרועה. לפי תצהירים שהוגשו לביהמ״ש בהרצליה, למני נפתלי עבר בעייתי הכולל בין היתר מעשי אלימות, תצהיר שקר, זיוף דו״ח נוכחות שלו בעבודתו ותלונות נגדו במשטרה על הטרדה מינית וגניבת מצרכים ממעון רה״מ.

דפני ליף כבר הגדירה את אלדד יניב כמייצג מובהק של שיטת השחיתות. ההפגנה שלהם לא נועדה למען שלטון החוק אלא למען כיפוף שלטון החוק, כדי להפעיל לחץ פוליטי פסול על היועמ״ש שיעמיד לדין את רה״מ בכל מחיר - במטרה להפיל את ממשלת הליכוד".

 

  • תגיות: