פרשת ענבל אור, אחרי הפירוק: מה יעלה בגורל כספם של הרוכשים?

לאחר החלטת השופט לשלוח לפירוק את חברת "אור סיטי נדל"ן", דיברו עורכת "כלכליסט" נעמה סיקולר ועורך דין אורן הראל המתמחה בפירוק ופשיטות רגל על ההשלכות. סיקולר סבורה כי אור תסיים את הפרשה בכלא עקב העבירות המיוחסות לה, ולהראל אין בשורות טובות עבור מי שכבר השקיע כספים בפרויקט שלה

ההחלטה של בית המשפט הבוקר (שלישי), לפרק את חברת "אור סיטי נדל"ן" ולפתוח בהליכי פשיטת רגל נגד היזמת ענבל אור עצמה, נראית די צפויה לנוכח התנהלות התיק נגדה בשבועות האחרונים - כך טוענת נעמה סיקולר, עורכת העיתון "כלכליסט", שהתראיינה הבוקר בתוכנית של אורלי וגיא.

 

"השופט קבע שאין תוחלת להבריא את החברה, הוא לא מאמין שאפשר לעשות את זה, והאמין שמצבם של רוכשי הדירות עלול להיפגע אם לא יתבצע הליך קיצוני", אמרה סיקולר על סמך החלטתו של השופט אורנשטיין. "השופט נתן לאור מרווח נשימה די גדול בשבועות האחרונים, הרי האינדיקציות היו שם מהתחלה. לשופט קצת רועדת היד לפני שהולך להליך של פירוק, שהוא יותר מהקפאה, אבל הוא היה שקול וענייני ואמר שחייבים ללכת לפירוק".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

ענבל אור אתמול: "לא רימיתי, אני לא חוששת"

אור פנתה לשופטת: "לא מוכנה לוותר על מפעל חיי"

ההסתבכות של ענבל אור: היכן כספי הלקוחות?

 

רק שעבור ענבל אור, על פי סיקולר, יכול להיות שהפירוק הוא עוד הבשורה הפשוטה יותר לעומת מה שמחכה לה בהמשך - לאחר החקירה הפלילית שנפתחה נגדה אתמול.

 

ענבל אור בבית המשפט
 

ענבל אור בבית המשפט(ליאור קינן)

"אני מעריכה שהיא תלך לכלא", אומרת סיקולר, "וזה על סמך מה שיש לנו מכל מה שנחשף. אני לא הולכת על רכילויות ושמועות, אלא על דוח הנאמן - העדויות שלנו, תשתית ראייתית קיימת, על מכירת הדירות הכפולה ועירוב הכספים. וזה בלי לזלזל בתלונות של הדיירים עצמם. היא מכרה יותר דירות ממה שהיה בפרויקט, ביצעה מכירות כפולות לאותם אנשים, לקחה את הכסף - ולכו תחפשו אותה".

 

עורך הדין המומחה בפירוקים ופשיטות רגל, אורן הראל, נדרש אף הוא לנושא, ונדמה שהבשורות שבפיו אינן מעודדות עבור מאות הרוכשים שעדיין ממתינים לדירה.

 

"כל פרויקט בעצם יהפוך כעת להיות יחידה בפני עצמה", אמר. "חלק מהפרויקטים מסובכים עם הקרקעות ואלה סיפורים מסוג אחר. גם איפה שהסתיים הליך המכירה, רוכשים יצטרכו להוסיף מאות אלפי שקלים. יש כאן שני תהליכים מקבילים - החברות פורקו, וצו כינוס נכסים הוצא נגדה אישית, מה שהוביל אותה לפשיטת רגל. כל מי שהיא ערבה לו אישית, כספה יפוזר ביניהם. מימוש נכסיה יהיה בין הנושים שלה לנושים של החברה. מי שהשקיע כסף - כ-450 רוכשים הנמצאים בשלבים שונים של רכישה - הכסף הזה הלך".

 

  • תגיות: