,

התייקרות נוספת אחרי החגים: קוקה קולה מעלה מחירים

אחרי הצפי להתייקרות מוצרי המזון הודיעה החברה המרכזית לייצור משקאות קלים כי בתחילת חודש נובמבר יעלו מחירי מוצריה ב-5.7%. זאת לאחר שלטענת החברה מחיר בקבוקיה עלה ב-11.2% בלבד לעומת 16.2 אחוז במדד המחירים הכללי. העלייה לא תכלול את מוצרי טרה, בירות וקינלי סודה

עוד עלייה אחרי החגים: החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע"מ הודיעה היום (חמישי) כי בכוונתה לייקר את מוצריה ב-5.7%. "בעקבות העלייה הדרסטית במחירי התשומות אנו מעדכנים את המחירון שלנו בשיעור של עד 5.7%", נמסר בהודעה שהוציאה החברה.

לדבריה, בחמש השנים האחרונות עלה מדד המחירים הכללי ב-16.2% ,מדד מחירי המזון ללא ירקות ופירות עלה ב-20% בעוד מחיר המחירון של מוצרי החברה לקמעונאי עלה ב11.2% בלבד.

 

עוד נמסר מהחברה המרכזית למשקאות כי המחירון החדש יכנס לתוקפו בעוד 30 יום, בתאריך הרביעי בנובמבר. עם זאת, העלייה לא תכלול את מוצרי טרה, בירות שאינן "מאלטי", פיוזטי 1.5 ליטר, פריגת אושן ספריי,סירופ פריגת, יין תבור, סמירנוף אייס, וקינלי סודה 1.5 ליטר.

אתמול התברר כי מחיר הקוטג', שנע כיום סביב 5.90 שקלים, צפוי לחצות בקרוב את רף 6 השקלים, בשל עליית מחירי החלב. לפני יומיים קבעה המדינה כי החברות השונות, כמו שטראוס, תנובה וטרה יצטרכו לשלם 20 אגורות נוספות על כל ליטר חלב שיקנו מהרפתנים. כל המחלבות ביחד קונות 1.3 מיליארד ליטר חלב בשנה, כך שעל פי המחירון החדש הן יצטרכו לשלם עוד 260 מיליון שקלים, סכום אותו החברות יתקשו לספוג.

 

גם חברות המזון יונילוור ואסם הודיעו כי מחירי מוצריהם יעלו בתום החג, מבלי להזכיר את עליית החשמל והמים שצפויים להתייקר גם כן. כמו כן, למרות סופות ההוריקן והגשמים שבאים עמם, עדיין שוררת בצורת ברוב מדינות ארצות הברית, דבר שעלול לייקר עוד יותר את החיטה, התירס והסויה.

 

אסם הודיעה על עליית מחיר של 3.7% בדגני בוקר, של 6.1% בקפה, של 2.3% בחמוצים של בית השיטה, של 3.6% בתחום הקולינרי (פסטות, רטבים, קטשופ וכדומה), של 5.6% במוצרי מאפה, של 5.8% בחטיפים, של 4.1% במוצרי הסלטים של צבר ושל 4% במוצרי טבעול.