,

רכבת סטתה מהפסים בדרום: שני פצועים קל, 10 נפגעי חרדה

מחקירה ראשונית עולה כי ארבעה מקרונות הרכבת ירדו מהפסים סמוך לכפר מנחם ככל הנראה בשל תקלה טכנית. למקום הגיעו כוחות משטרה וצוות בדיקה מרכבת ישראל כדי לבדוק את נסיבות האירוע

(1:46 דק')

סמוך לכפר מנחם בדרום הארץ ירדו היום בצהריים (רביעי) מספר קרונות של רכבת נוסעים מהפסים. כתוצאה מכך נפצעו שני נוסעים באורח קל, ועשרה סובלים מחרדה. מחקירה ראשונית עולה כי ארבעה מקרונות הרכבת ירדו מהפסים ככל הנראה בשל תקלה טכנית.

כוחות גדולים זורמים כעת למקום האירוע, שנחסם לתנועה. במקביל, תנועת הרכבות נעצרה. יצויין כי הקרונות ירדו מהפסים אך לא התהפכו ולא נמנע אסון.

בוחני תנועה של משטרת ישראל וגם צוות בדיקה של הרכבת הגיעו למקום כדי לבדוק את נסיבות האירוע. כל הנוסעים פונו מהרכבת וממתינים כעת להסעה חלופית. מנכ"ל רכבת ישראל, יצחק חאקי הראל, מינה ועדה לבדיקת נסיבות התאונה.

לפני כשלושה שבועות התרחש אירוע בטיחותי חמור נוסף ברכבת ישראל. בתחנת עכו כמעט והתנגשה רכבת נוסעים בקרונות ריקים שעמדו בתחנה. הרכבת, ובה חמישה קרונות, לא בלמה למרות שהרמזור סימן כי עליה לעצור. מולה נסעה באותו הזמן רכבת עם קרונות ריקים.

נהג הרכבת לא שם לב לתמרור האזהרה האדום, אולם מערכת בטיחות אוטומטית עצרה את רכבת הנוסעים ברגע האחרון ולכן נמנע אסון רב נפגעים.