,

גורם רשמי בלוב: שגריר ארה"ב ו-3 דיפלומטים נהרגו בבנגאזי

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי השגריר ושלושת העובדים נהרגו מירי טילים בעת שניסו לברוח מבניין הקונסוליה. אמש פרצו חמושים לנציגות האמריקנית במחאה על סרט שמציג את הנביא מוחמד כרודף נשים וכמעודד ניצול מיני של ילדים

לוב שוב בוערת: גורם רשמי בממשל הלובי אמר כי שגריר ארצות הברית בלוב ושלושה עובדים דיפלומטים נוספים נהרגו אמש בהתקפת טילים בעיר בנגאזי שבלוב. השגריר, כריסטופר סטיבנס, נהרג בעת שניסה לברוח למקום בטוח יותר ואז נפגע הרכב בו נסע מטילים. המהומה בנציגות האמריקנית החלה אמש בשעות הערב לאחר שעשרות חמושים פרצו לבניין, זרקו פצצות מתוצרת בית וירו לכל עבר במחאה על סרט ש"פוגע" בנביא מוחמד.

 

כתב רשת אל-ג'זירה בלוב מדווח כי שגרירות ארצות הברית במדינה מתכוננת לפנות את 35 אנשי הסגל שלה מבנגאזי. זאת במקביל לפינוי גופות ארבעת ההרוגים. מטוס כבר נשלח לעיר הלובית כדי לבצע את הפינוי.

 

גורם רשמי בכיר בלוב האשים את נאמני השליט לשעבר, מועמר קדאפי, בביצוע הירי לעבר נציגות ארצות הברית. "סגן שר הפנים, ואניס אל-שריף, אמר במסיבת עיתונאים: "היו שם טילי RPG המראים על כך שמישהו הפעיל אותם. הם היו תומכי המשטר הקודם", הוא סיפר.

 

הוא רמז כי יתכן ומדובר בפעולת מחאה על גירושו ממאוריטניה של שר המודיעין לשעבר של קדאפי  עבדוללה אל-סנוסי. מסיבת העיתונאים שודרה ברשת אל-ג'זירה.

גם במצרים היו אמש מהומות סביב הסרט הפרובוקטיבי. אלפי מצרים סלאפים פרצו לשגרירות ארצות הברית בבירה קהיר, טיפסו על הגדר והורידו את הדגל האמריקני. לאחר מכן הם שרפו אותו.

 

במאי הסרט "תמימות האסלאם", סאם באסילה, ירד למחתרת בעקבות הסערה שעורר. "האסלאם הוא סרטן. נקודה.", אמר באסילה בראיון טלפוני שערך עם סוכנות הידיעות AP. באסילה, בן 56, מגדיר עצמו כישראלי יהודי. לדבריו, הסרט נועד לעזור לישראל בכך שיחשוף את התפשטות האסלאם בעולם והסכנה הטמונה בכך.

 

במהלך שיחת הטלפון הוא התייחס גם למות העובד הדיפלומטי האמריקני בנציגות בבנגאזי. "אני מרגיש שמערך האבטחה של השגרירויות לא טוב. אמריקה צריכה לעשות משהו כדי לשנות אותו", ציין באסילה.