,

הערב: עצרת משותפת למחאה החברתית ולמאבק ה"פראיירים" בתל אביב

לראשונה בקיץ 2012, יתאחדו פעילי המאבק החברתי עם המאבק לשיוויון בנטל. המארגנים צופים למעלה מ-10,000 מפגינים ברחבת מוזיאון תל אביב שיקראו: "לעצור את מכירת החיסול של מעמד הביניים". יאיר לפיד: "לעצור את הממשלה המנופחת הזו".

משלבים כוחות: לראשונה בקיץ 2012, וכשברקע הגזירות הכלכליות החדשות, צפויה להתקיים הערב (שבת) ברחבת מוזיאון תל אביב הפגנה שתשלב את כל מטות המאבק השונים: החל מפעילי המחאה החברתית, ועד אנשי מחאת ה"פראיירים" להגדלת השיוויון בנטל.

 

מארגני ההפגנה, שצפויה להתחיל ב-20:30, מצפים להגעתם של כ-10,000 בני אדם. "עלינו להתגייס כדי לעצור את מכירת החיסול של מעמד הביניים בישראל", קרא יושב ראש התאחדות הסטודנטים איציק שמולי. "צריך לומר עד כאן, ולקחת את הצדק לידיים שלנו".

 

נכון לעכשיו, מארגני ההפגנה לא הודיעו על נואם מרכזי שצפוי לשאת דברים בפני הקהל. פרט לשמולי שינאם, בעצרת צפויים לשאת דברים גם סתיו שפיר ממנהיגות המחאה החברתית, בועז נול ממאהל הפראיירים וזוהרה ברגר-צור מהפורום לשיוויון בנטל. האמנים עידן רייכל ולהקת תיסלם כבר אישרו את השתתפותם, בנוסף לאמנים נוספים שצפויים לקחת חלק באירוע.

 

מהמשטרה נמסר כי הדרכים המרכזיות סמוך למקום התהלוכה וההפגנה ייחסמו. רחובות שייסגרו הם קטעים מהרחובות דיזנגוף, המלך ג'ורג', הנביאים, שדרות בן ציון, שאול המלך, קפלן, קרליבך, שדרות רוטשילד ואבן גבירול. במהלך העצרת ייסגרו הרחובות הבאים: שאול המלך ייסגר לתנועה בין אבן גבירול לדרך נמיר לשני הכיוונים. רחוב ויצמן ייסגר מדוד המלך לשאול המלך לשני הכיוונים. כמו כן יחסמו כל הרחובות המובילים למקום. במשטרה מבקשים מהנהגים למצוא דרכים חלופיות.

למרות האיחוד בין הארגונים, גם מאחורי ההפגנה הערב התגלו חילוקי דעות. "הערב נצא כולנו למחות נגד הממשלה הבזבזנית והמנופחת ביותר בתולדות ישראל", אמר יושב ראש מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, שביקש לפרוש את חסותו על האירוע וסורב. "צריך לומר לממשלה הזו די. אסור לשתוק מול ההתנהלות חסרת האחריות שלה".

 

"הבוקר שמעתי בחדשות שיאיר לפיד מארגן את ההפגנה מחר", כתבה שפיר אתמול בדף הפייסבוק שלה. "לפני חודש שמעתי ששלי יחימוביץ' מארגנת את הההפגנה, וחודשיים לפני כן הודיעו ברדיו בביטחון מלא שהמפלגה הקומוניסטית מארגנת את ההפגנות. אז אמרו. עוד יגידו הרבה".