,

נשים חשופות חזה הפגינו בלונדון: לא להשתתפות משטרים אסלאמיים באולימפיאדה

ארבע נשים אוקראינות התערטלו מול בניין העירייה בלונדון כדי למחות נגד מדיניות הוועד האולימפי. "המדינות האלה שולחות נשים למשחקים כדי להסתיר אלפי קורבנות ומקרי מוות", נכתב בעמוד הרשמי של ארגון Femen. הנשים טוענות שאם המשטרים האסלאמיים ימשיכו להשתתף יש להוסיף תחרויות כמו יידוי אבנים ותחרות אונס

חשיפה אולמיפית: ארבע נשים אוקראיניות הגיעו אתמול (חמישי) למרכז לונדון על מנת למחות נגד השתתפות "המשטרים האסלאמיים המדממים" באולימפיאדה. הארבע, שמשתייכות לארגון הפמיניסטי למען זכויות אדם, Femen, הורידו את החלק העליון של מלבושן ונשארו חשופות חזה.

 

שוטרי הבירה האנגלית נחפזו לעצור את המפגינות וניסו לכסות את חזן החשוף. האירוע הזה התרחש מחוץ לבניין העירייה של לונדון, והתמונות מראות כיצד משתלטים השוטרים על ארבע הנשים, תוך שהן צועקות ומתפרעות. הן טוענות כי הוועד האולימפי תומך במשטרים האסלאמיים שהורגים בבני עמם בכך שהם מאפשרים לניצגיהם להשתתף באולימפיאדה.

 

חלק מהנשים שהפגינו כתבו על חזם סיסמאות. לפחות אחת מהן כתבה על עצמה "לא לשריעה", כלומר די לחוק המוסלמי. בדף הפייסבוק הרשמי של הארגון נכתב כי הוועד האולימפי גם מקדם אלימות נגד נשים באותן מדינות מוסלמיות.

 

"Femen" דורשת שהמדינות שתומכות בחוקי השריעה ייזרקו מהאולימפיאדה בגלל חוסר האנושיות שבחוקים אלה, שנמצאים בניגוד לרוח האולימפית שמשמעותה חופש ואהבת אדם. בעזרת ההשתתפות של נשים ממדינות אלה באולימפיאדה הן מצליחות להסתיר אלפי קורבנות ומקרי מוות. אם הוועד האולימפי ימשיך לתת לאסלאם הקיצוני להשתתף, יש להוסיף תחרויות כמו יידוי אבנים או תחרות אונס", נכתב בהודעה.

 

ארגון Femen הוקם בקייב בשנת 2008 ופעילותיו כבר הופיעו בחזה חשוף במספר אירועים מסביב לעולם, בין היתר לפני אליפות אירופה האחרונה שהתקיימה באוקראינה ופולין, זאת במחאה על תעשיית המין המשגשגת, בעיקר באוקראינה.