משה סילמן לפני חודש: "אומר את דעותיי, אם אחיה"

בשיחה עם אחד מחבריו למחאה בחיפה, אמר סילמן כי הוא מאמין ש"צריכה להיות פה מהפכה אלימה" והוא יחכה עד אז כדי לומר את שעל לבו. בסביבתו סיפרו: "הוא אמר שהוא יעשה מחאה משמעותית"

הכתובת הייתה על הקיר? בסביבתו של משה סילמן שהצית עצמו אתמול בתל אביב, סיפרו היום (ראשון) כי חששו שיגרום לעצמו נזק. סילמן, שגילה כי הוא עתיד להיות מפונה השבוע מדירתו בשל חובות שצבר, החליט לנסוע אתמול מביתו בחיפה להפגנת המחאה החברתית בתל אביב, שם שפך על גופו חומר דליק והעלה את עצמו באש. עתה, דברים שאמר בשיחות עם מקורביו מקבלים פרשנות מדאיגה.

 

סילמן צבר לאורח השנים חוב של 15 אלף שקל לביטוח הלאומי. בשל החוב ות שהחל לצבור, בביטוח הלאומי ובבנקים עיקלו את ביתו שלו, את בית אמו ובשבוע הבא הוא היה אמור להיות מפונה מדירת החדר שבה התגורר בתקופה האחרונה בחיפה.

 

"צריכה להיות פה מהפכה אלימה. אתה יודע איך פקידי ביטוח לאומי מתעללים באנשים", סיפר סילמן בשיחה עם חברו לתנועת המחאה החברתית בחיפה, שתועדה על ידו. "כרגע אני לא מרשה לעצמי להביע את דעותיי השמאליות בפומבי. אני אומר, אחר כך אני אטפל בזה, אם אני אשאר בחיים עד אז".

 

הרבה עידית לב מ"רבנים לזכויות אדם" סיפרה היום כי היה קיים חשש שסילמן ינקוט בצעד קיצוני. "הוא אמר שהוא יעשה מחאה משמעותית", היא סיפרה. "ביום חמישי חברים היו עסוקים בלשמור עליו. ביום שישי אמר את עושה לי משמר וזה לא מצא חן בעיניו. הוא לקח את שארית הכסף שלו ונסע לתל אביב. זה אדם שלא עלה על אוטובוס כי לא היה לו כסף".