,

אנסטסיה מיכאלי: "ההומואים מסכנים, בסוף הם מתאבדים בגיל 40"

חברת הכנסת מישראל ביתנו ניצלה דיון בוועדה לקידום מעמד האישה כדי לפרוש את משנתה לגבי ההומואים. "רובם חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות בגיל צעיר מאוד", היא הסבירה. מיכאלי תקפה גם את ערוץ 10: "משדרים תכניות שמראות כמה נחמד להיות הומו". זהבה גלאון בתגובה: "לא רק ההומואים, כל אזרחי המדינה עוברים כבר כמה שנים הטרדה קשה מנוכחותה של מיכאלי בחיים הציבוריים"

  • פורסם ב:
  • 14/06/2012 13:52
  • |
  • עודכן ב:
  • 14/06/2012 13:52
  • |
  • כתבים:
  • חדשות nana10

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי שוב בכותרות. אחרי שניסתה להוריד בכוח את חנין זועבי מדוכן הנואמים במליאה ושפכה מים על ראלב מג'אדלה, מיכאלי סיפקה אתמול (רביעי) התבטאות שנויה במחלוקת על ההומואים וכינתה אותם "מסכנים". כמו כן, האשימה מיכאלי את ערוץ 10 בכך שהוא משדר תכניות שמראות "כמה נחמד להיות הומו", כלשונה.

הדברים של מיכאלי נאמרו במהלך דיון של הוועדה לקידום מעמד האישה, שעסק בהטרדות מיניות במקומות עבודה. לקראת סוף הדיון החליטה חברת הכנסת מישראל ביתנו לשנות את הנושא ואמרה: "לצערי, כשאני פותחת ערוץ 10, אני רואה תכניות בידור שמראות, כביכול, עד כמה זה נחמד להיות הומו. ואז מראיינים את אמא שלו עד כמה היא מסכנה, סובלת, התגרשה מבעלה והבן שלה הומו.

 

"אני רוצה לשאול - מה עבר הילד בגיל צעיר כשהוא היה בן 3", המשיכה מיכאלי. "אני בכלל חושבת שרוב ההומואים זה חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות בגיל צעיר מאוד, וזה הולך ומידרדר הלאה".

 

מיכאלי הציעה להקים בנוסף לוועדה לקידום מעמד האישה גם ועדה לקידום מעמד המשפחה, והמשיכה לתקוף את ערוץ 10. "מאיפה לערוץ 10 יש את הזכות לשדר תכניות מסוג זה שהילדים שלי צופים בהן?", היא שאלה. "איזה כיף להתאפר ונחמד להתלבש בחצאיות. יש בקשה לשתף פעולה עם אותם ההומואים כי הם מסכנים. בסוף הם מתאבדים בגיל 40, וזה אותם חבר'ה שרוצים להיות נשים".

 

במפלגתה של מיכאלי, ישראל ביתנו, מסרו בתגובה לדבריה כי הם נאמרו על דעתה האישית של חברת הכנסת ואינם מייצגים את עמדת המפלגה.

התגובות: "מיכאלי ביריונית ומנותקת מהמציאות"

כמה חברי כנסת הגיבו בחריפות לדבריה של מיכאלי. יו"ר מרצ, זהבה גלאון, אמרה כי "לא רק ההומואים, כל אזרחי המדינה, עוברים כבר כמה שנים הטרדה קשה מנוכחותה של אנסטסיה מיכאלי בחיים הציבורים. אנחנו צריכים להיות מאושרים שערוצים בטלוויזיה נותנים במה לקהילה הגאה. ללא מעט מפלגות בכנסת יש מה ללמוד בתחום".

 

חבר סיעתה של גלאון, אילן גילאון, גינה גם הוא את דבריה של מיכאלי. "חברת הכנסת מיכאלי ידועה בביריונותה. לפני שהיא מנתחת את ילדותם של אחרים, כדאי שתפשפש בנעוריה שלה. אין מקום לסלחנות להתבטאויות הומופוביות בכנסת", אמר גלאון. כרמל שאמה הכהן מהליכוד הוסיף: "זו אמירה אומללה, חשוכה ותלושה מהמציאות". 

יו"ר הפורום הגאה של מרצ, דרור מזרחי, אמר כי דבריה של מיכאלי מנותקים מאמציאות והאשים אותה בהישענות על סטיגמות ודעות קדומות. "אני מזמין את מיכאלי לראות איך הומואים ולסביות מנהלים את חייהם באושר בכל גיל, כל עוד לא מתנכלים להם ופוגעים בזכויותיהם", אמר מזרחי. "נודה לה אם תחסוך לנו את הגיגיה המוזרים ותפיסותיה השמרניות, ובמקום זאת תתחיל לפעול להשוואת זכויות הקהילה הגאה בישראל".

 

מהחוג הגאה של מפלגת העבודה נמסר: "אנו דוחים בשאת נפש את הדברים שאמרה ח"כ אנסטסיה מיכאלי בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה. דבריה - דברי הבל חשוכים וצר לנו שהיא משתמשת במעמדה בכדי להשמיע אמירות רוויות שנאה. דעותיה פוגעות במסרים שאנו מקדמים - של שוויון וקבלת מיעוטים. אנו מקווים שבמידה ואחד מילדיה אכן להט"ב בעצמו, היא תקבל אותו באהבה. בנוסף, אנחנו מברכים על כך שערוץ 10, אליו התייחסה מיכאלי, אכן מקפיד לשדר תכנים סובלניים כלפי קהילת הלהט"ב ויודעים שקיימת אוכלוסייה להט"בית גדולה בארץ הצמאה לתכנים כאלה".