,

הפגנת כוח של כוחות הביטחון בעיראק: ביצעו גל מעצרים

בעיראק מתחילים היום להבין את המורכבות שבניהול הערים הגדולות לבד - בלי הצבא האמריקני. כוחות הביטחון העיראקיים פתחו בהפגנת כוח וביצעו גל מעצרים, אבל באל-קאעידא מבטיחים מנגד להוסיף ולהאבק

(1:51 דק')

יממה לאחר שיצאו כוחות הצבא האמריקניים מהערים הגדולות בעיראק, ביצעו היום (רביעי) כוחות הביטחון המקומיים גל מעצרים רחב היקף בקרב חמושים וחשודים במעורבות בפעילות טרור.

החיילים העיראקים, שנותרו לבדם בשטח, מבינים כעת כי משימתם לא פשוטה כלל -המשך לחימתם ב"אל-קאעדה" ובעוד גורמים המבקשים להטביע את המדינה בדם.

ראש ממשלת עיראק, נורי אלמליכי, הזהיר את הגורמים המבקשים לפגוע ביציבותה של מדינתו ואמר "זו טעות חמורה לחשוב שהעיראקים אינם מסוגלים לשמור על הביטחון בארצם, ושנסיגת הכוחות הזרים תותיר אחריה חלל ביטחוני".

ברחובות הערים הגדולות מהן יצאו האמריקנים הציגו היום הצבא והמשטרה העיראקית את נוכחותם וגם את הציוד החדש שהגיע לידם. "הציוד שלנו, הנשק שלנו, הרכבים שלנו, כולם אמריקניים", הסביר הגנרל פאדל ברוואהרי, מפקד הכוחות המיוחדיים בצבא העיראקי, במסר שכוון במיוחד לאלה המנסים לפגוע בכוחותיו.

למרות שהפיגועים אינם עוזבים את השגרה העיראקית אפשר היה לראות גם גילויי שמחה ברחובות הערים, נוכח יציאתם של הכוחות האמריקנים.

בתוך כך, ארגוני אל-קעדה בעיראק כבר מתכוננים להמשך הלחימה וספק אם יציאת כוחות צבא ארצות הברית מהערים תפסיק את הלחימה העקובה מדם הניטשת זה שנים בין שיעים לסונים.