,

מופז רוצה בחירות ב-16 באוקטובר, יחימוביץ': "ללכת לבחירות בהקדם"

יושבי הראש של קדימה והעבודה פתחו את ישיבות הסיעה בניחומים לראש הממשלה, אך עברו במהרה לדבר על הבחירות הצפויות. "קדימה תהיה מוכנה לאתגר הבחירות בכל עת", הצהיר מופז והציג את "חוק השירות לכל" שבכוונתו לקדם. בוז'י הרצוג העריך כי מועד הבחירות ייקבע ב-9 במאי, ויחימוביץ אמרה: "אנחנו האלטרנטיבה היחידה, נגיע מוכנים"

בחירות ב-16 באוקטובר - זה היעד שהציב היום בצהריים (שני) יו"ר האופוזיציה, שאול מופז, בפתח ישיבת הסיעה של קדימה, שפתחה למעשה את מושב הקיץ של הכנסת שיוביל על פי כל ההערכות לבחירות עוד השנה. "קדימה תהיה מוכנה לאתגר הבחירות בכל עת, בכל חודש, בכל בשנה", הצהיר מופז.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

היו"ר הטרי של קדימה פתח את דבריו במילות ניחומים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאביו פרופ' בן ציון נתניהו הלך לפנות בוקר לעולמו. "הכרתו אותו באופן אישי", סיפר מופז. "הוא היה אדם מאוד רגיש ומאוד אוהב ישראל, וכך אני זוכר אותו".

 

לאחר מכן עבר מופז לדבר על הבחירות הצפויות, ואמר: "נעבוד קשה, ואני לא מציע לאיש להתבשם מהסקרים שקוראים חדשות לבקרים. לא נושפע מהסקרים, נשפיע על הסקרים. יש לנו נבחרת מיוחדת, ואנחנו האלטרנטיבה היחידה לממשלת נתניהו".

 

יו"ר קדימה סיפר כי מפלגתו מכינה להצבעה את "חוק שירות לכל", אותו הוא יזם יחד עם חבר הכנסת יוחנן פלסנר, במטרה להחליף את חוק טל. "החוק הזה הוא לא נגד אף אחד, הוא בעד כולם", הבהיר מופז. "ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שבמציאות הנוכחית של חוסר שוויון יימשך".

יחימוביץ': "יש לנו עניין ללכת לבחירות עכשיו, בהקדם"

גם ישיבת הסיעה של העבודה, שהתקיימה מיד לאחר זו של קדימה, עסקה בנושא הבחירות. "אם זה נראה כמו בחירות והולך כמו בחירות - זה בחירות", הצהיר יו"ר הסיעה בכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג. "נעלה להצבעה את החוק לפיזור הכנסת בשבוע הבא. משיחות שקיימתי עם כל ראשי הסיעות ברור שצריך להביא ביחד את כל החוקים במועד מוסכם. ה-9 במאי יהיה המועד הזה".

 

יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', פתחה את דבריה במילות ניחומים לראש הממשלה, שאיבד היום את אביו, ולאחר מכן אמרה: "אנחנו התנענו את הליך הקדמת הבחירות. בעקבות הצעת החוק שלנו התחילה הרכבת לנסוע. מפלגת העבודה היא האלטרנטיבה היחידה לממשלת נתניהו. יש לנו עניין ללכת לבחירות עכשיו, בהקדם, כדי להביא את הדברים לידי הכרעה".

 

יחימוביץ' קראה לקדם את נושא הבחירות מהר ככל הניתן. "נגיע מוכנים ארגונית ואידיאולוגית", היא הבטיחה. "יש לנו השקפת עולם מנומקת. הציבור מתחבר לאג'נדה שלנו וכולנו צריכים לשנס מותניים ולהביא לציבור את התוצאה הטובה ביותר".