,

על רקע מלחמת החניונים: איומים על חייו של ראש עיריית ירושלים

עשרות חרדים יידו גם היום אבנים ופחי אשפה הוצתו. הרחובות שבטי ישראל ויחזקאל נחסמו מוקדם יותר לתנועה. ראש העירייה, ניר ברקת כבר קיבל איומים על חייו בעקבות מחאת העדה החרדית על פתיחת חניון קרתא בשבת

(2:06 דקות)

המתיחות בירושלים מסרבת להירגע: עשרות מפגינים חרדים התפרעו היום (ראשון) באזור הרחובות שבטי ישראל ויחזקאל. המפגינים יידו אבנים, בני נוער אף הבעירו שני פחי אשפה. מהמשטרה נמסר כי שלושה צוותי יס"מ הוזעקו למקום. המחלוקת הגיע גם ללשכתו של ראש העירייה. ניר ברקת קיבל איומים על חייו.

המהומות הן חלק מהקרב שמנהלת הקהילה החרדית נגד פתיחת חניון קרתא בשבת. אתמול נעצרו 19 מבני העדה, שני שוטרים נפצעו באורח קל מיידוי חפצים לעברם - מולם הפגינו מאות חילונים בכיכר ספרא בתמיכה בהחלטת ראש העיר והניפו שלטים שעליהם נכתב "די לבריונות החרדית".

ברחוב בר אילן שבשכונת מאה שערים בירושלים התאספו עשרות חרדים וחסמו את הכביש. שניים מהם נעצרו על ידי בלשי היחידה הסמוייה של המשטרה לאחר שהפריעו לנהגים שעברו במקום. החרדים מוחים על ההחלטה לפתוח את החניון. כוחות משטרה הגיעו למקום על מנת לפזר את ההפגנה ולשמור שלא תהפוך לפרועה.

שלשום הגיעו למעלה מ-26,000 חרדים לרחוב כדי לקחת חלק בעצרת ההמונים שתוכננה במחאה על פתיחת החניון. לבירה זרמו כוחות משטרה כבדים לתגבר את מאות השוטרים שכבר הוצבו שם. האירוע עבר בשקט יחסי, למעט תקיפה של עיתונאים. כוחות המשטרה שהיו במקום הפרידו בין אנשי התקשורת למתפללים והורו לצלמים ולכתבים לשמור על מרחק ביטחון מהמפגינים.