,

צפו: מתנגדיו של פוטין יצרו שרשרת אנושית באורך 16 ק"מ

34,000 בני אדם עמדו זה לצד זה והחזיקו ידיים במוסקבה כדי להביע את מחאתם נגד ראש הממשלה, ולדימיר פוטין, לקראת הבחירות לנשיאות. מנגד, תומכיו של פוטין ניסו לחלק לעוברים והשבים לבבות עליהם נכתב "פוטין אוהב את כולם"

אלפי בני אדם יצרו היום (ראשון) שרשרת אנושית באורך 16 קילומטרים במרכז מוסקבה במחאה נגד ראש הממשלה, ולדימיר פוטין. 34,000 פעילי אופוזיציה החזיקו ידיים, כשהם עונדים ומחזיקים את הסרט הלבן שהפך לסמל המחאה נגד פוטין.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

מאות מפגינים גם קישטו את רכביהם עם סרטים לבנים ובלונים, וצפרו לאות מחאה. חלק מהמפגינים קראו: "רוסיה בלי פוטין". "אין סיכוי שפוטין יינצח באמת", אמרה אחת מפעילות האופוזיציה. "אפשר לראות כמה אנשים בחוץ כעת. אם נוכל להוכיח שהבחירות לנשיאות מזויפות, אז תהיה תגובה חזקה של הציבור".  

 

אל מול המתנגדים עמדו גם תומכיו של פוטין. הם החזיקו לב אדום שעליו נכתב "פוטין אוהב את כולם". המפגינים גם חילקו סרטים בצבעי הדגל לעוברים והשבים, שחלקם סירבו לקחת אותם. 

 

ההפגנות הגדולות ביותר זה שני עשורים החלו בחודש דצמבר בעקבות הבחירות לפרלמנט. פוטין, שהיה נשיא משנת 2000 עד 2008, יתמודד על קדנציה שלישית בבחירות שיתקיימו ב-4 במארס. הוא צפוי לנצח בקלות את ארבע מתחריו למרות המחאה הגוברת.