,

ניצחון לצרכן: חברות יחויבו לענות ללקוח בטלפון תוך 3 דקות

ועדת הכלכלה אישרה את תקנות המענה האנושי לפיהן חברה תחויב לספק לצרכן מענה אנושי טלפוני בתוך שלוש דקות. אם זמן ההמתנה ארוך יותר, הצרכן יוכל לבחור האם להמתין או להשאיר הודעה. יוזם התקנות, ח"כ כבל: "אין אדם שלא סבל מהמתנה ארוכה בטלפון לצורך קבלת שירות. אין סיבה שצרכנים שמשלמים את מיטב כספם לא יזכו למענה מהיר ואיכותי"

סוף להמתנה האין-סופית. ועדת הכלכלה אישרה היום (שני) את תקנות המענה האנושי לפיהן תחויב חברה לספק לצרכן מענה אנושי טלפוני בתוך שלוש דקות. מטרת התקנות היא להגביל את זמן ההמתנה לקבלת מענה אנושי באמצעות הטלפון ולשפר את איכות השירות לצרכן.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

מבזקי חדשות בטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

התקנות יחולו על חברות שלהן יותר מ-10,000 לקוחות ושל חברות ונותני השירותים המנויים בהתאם לחוק. במסגרת התקנות, במידה ולא ניתן יהיה לענות בתוך שלוש דקות תחויב החברה להודיע לצרכן את זמן ההמתנה הצפוי או לאפשר לו להשאיר הודעה שתיענה בתוך שלוש שעות, אלא אם השיחה התקבלה שעתיים לפני סיום יום העבודה או כניסת שבת וחג. התקנות ייכנסו לתוקף ב-12.12.2012.

 

ההסכמה על התקנות שהושגו בדיונים בין היוזם, חבר הכנסת איתן כבל (העבודה) לנציגי משרד התמ"ת מהווה תחליף להצעת חוק המענה האנושי שהגיש כבל במקור. בתגובה אמר חבר הכנסת איתן כבל: "אין אדם במדינה שלא סבל מהמתנה ארוכה בטלפון לצורך קבלת שירות. אין שום סיבה שצרכנים שמשלמים את מיטב כספם לא יזכו למענה מהיר ואיכותי".

הוא הוסיף: "נקודת המוצא שלי היא שהתקנות החדשות יסדירו את היחסים שבין הצרכן לנותן השרות, יגבירו את התחרות ויביאו לשיפור מהותי באיכות השירות".