,

עדיין אין הסכם בין האוצר להסתדרות: ייפגשו שוב במוצאי שבת

נציגי האוצר וההסתדרות שוב לא הצליחו לצמצם את הפערים ולהביא לידי סיום את השביתה הכללית במשק. בתום פגישה שהחלה ב-12:00 לא הצליחו הצדדים לגבש הסכם אך ישובו במוצאי שבת ב-21:00 למשא ומתן

השביתה נשארת גם בסוף השבוע: נציגי האוצר ונציגי ההסתדרות לא הצליחו להגיע להסכם בפגישה שנערכה היום (שישי) בבית ההסתדרות בתל אביב. יחד עם זאת קבעו הצדדים לשוב ולהיפגש במוצאי שבת בשעה 21:00 על מנת להביא את השביתה הכללית במשק לכדי סיום.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

מבזקי חדשות בטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

הצדדים נפגשו בשעה 12:00 על מנת לנסות פעם נוספת לצמצם את הפערים ולסיים את השביתה שנכנסה היום בבוקר ליומה השלישי. לאחר כשלוש שעות יצאו הצדדים מבלי שהושג הסכם בנוגע לתנאי העסקתם של עובדי הקבלן. זאת למרות התקדמות משמעותית שהושגה במשא ומתן ביום חמישי.

 

סלע המחלוקת העיקרי שמעכב את החתימה הוא למשך כמה זמן תתחייב ההסתדרות לא לשבות בתמורה לחבילה ההטבות שהשיגה ממשרד האוצר עבור עובדי הקבלן. באוצר רוצים התחייבות שלא לשבות ארבע שנים לפחות, אבל בהסתדרות לא מסכימים.

 

אתמול אמר יושב ראש ההסתדרות עופר עיני בראיון לחדשות 10 כי "אין סיכוי שאחתום על סעיף כזה. זה סעיף שאו שהאוצר יורד ממנו או שלא ייחתם הסכם. אין ספק שעובדים במקומות העבודה - זכותם להתאגד ולהתארגן", אמר יושב ראש ההסתדרות.

בנק ישראל: "יש להפסיק את השביתה מיידית"

ההשגים בהסכם שמתגבש כוללים העלאה של שכר המינימום לשומרים ומנקים ל-4,500 שקלים והתחייבות של האוצר להחיל באופן אוטומטי כל תוספת שכר שתינתן לעובדי המגזר הציבורי  גם על עובדי הקבלן. מצד שני, ההסכם הזה גם מכשיר את שיטת ההעסקה הקבלנית, והופך אותה לתופעה נפוצה בשוק העבודה.

 

במקביל, יצא היום בנק ישראל בהודעה רשמית נגד השביתה וקרא להפסיקה. "השביתה גורמת נזק רציני למשק הישראלי וחבל מאוד שבתקופה זאת אנו מקשים עוד יותר על המשק. יש מקום להפסיק מיידית את השביתה על רקע ההתקרבות בעמדות בין שני הצדדים".