,

המתמחים דחו את הצעת נתניהו, המדינה דורשת דיון דחוף להוצאת צווי מניעה

243 מתמחים מארבעה בתי חולים ברחבי הארץ החליטו להוציא לפועל את מכתבי ההתפטרות ובחרו שלא להגיע מחר לעבודה. בתגובה פנה בדחיפות משרד האוצר לבית הדין לעבודה בבקשה להוציא להם צווי מניעה: "לרופאים המתמחים אצה רצה הדרך להפעיל את איום ההתפטרות חרף החלטת בית הדין"

(35 שניות)

המדינה ביקשה מבית הדין הארצי לעבודה לקיים הערב (רביעי) דיון דחוף להוצאת צווי מניעה למתמחים אחרי שרבים מהם הודיעו כי הם מתכוונים לממש את מכתבי ההתפטרות ולא להגיע מחר לעבודה. לטענת המדינה, רק בית הדין יכול להחליט האם למתמחים הזכות להוציא לפועל את מכתבי ההתפטרות.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

היום הודיעו נציגויות המתמחים בבתי החולים איכילוב, שיבא רמב"ם ובני ציון כי הם מסרבים לבקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדחות את הפיטורים עד לאחר החגים וכי החל ממחר, הרופאים שהתפטרו לא יגיעו לעבודה. מדובר ב-243 רופאים סך הכל.

 

המדינה דורשת מבית הדין להוציא להם צווי מניעה שכן לטענתה, רק הוא יכול להחליט אחרת באשר להשעיית מכתבי ההתפטרות, החלטה שהתקבלה ביום שני אז הסכימו המתמחים להידברות נוספת עם האוצר. "לרופאים המתמחים אצה רצה הדרך להפעיל את איום ההתפטרות. זאת חרף החלטת בית הדין לפיה, מכתבי ההתפטרות יושעו עד להחלטה אחרת של בית הדין וחרף בקשתו של ראש הממשלה אשר נאות, לפנים משורת הדין, להתערב במשבר". המדינה ממשיכה לטעון כי השביתה היא בלתי חוקית.

"כולם יתפטרו מחר, אלא אם יהיו התפתחויות משמעותיות"

כבר הבוקר נשמעו המתמחים פסימיים באשר לאפשרות שתהיה פריצת דרך בפגישה היום עם האוצר. "הבוקר נערכה אסיפת מתמחים בבית החולים רמב"ם, בה התקבלה החלטה אישית של כל אחד מהמתפטרים שמחר בבוקר לא מגיעים לעבודה. אלא אם יהיו התפתחויות משמעותיות במהלך היום הזה ואז כל אחד ישקול את דרכו", אמר הבוקר ד"ר רונן בר יוסף בראיון לרדיו 90.

 

אמנם המתמחים ציינו ככלל כי הפגישה שנערכה אתמול עם ראש הממשלה הייתה חיובית, אך לבסוף חלקם החליטו לסרב לבקשתו.  ד"ר אורן פלדמן מרמב"ם, שהשתתף בפגישה עם נתניהו אמר: "היתה פגישה שנמשכה יותר משעתיים. אני יכול להגיד אחריה שמעבר לאווירה החיובית, ראש הממשלה באמת הבין את מצוקת הרופאים, ומה הבעיות שעומדות על סדר היום".

 

בראיון לתוכנית הבוקר "אורלי וגיא" ציין פלדמן ציין כי לא עלתה הצעה חדשה, אך עדיין מדובר בשינוי לעומת מה שהיה עד היום: "מעבר לרצונו והבטחתו של ראש הממשלה להיות מעורב במציאת הפתרונות האלה והאוזן הקשבת שמצאנו, אני לא יכול כרגע על משהו קונקרטי אבל גם זה שינוי מאוד גדול לעומת מה שהיה קודם".