,

הטענה של ראשי המחאה: "ועדת טרכטנברג לא הלכה מספיק רחוק"

הארגונים החברתיים יכנסו הבוקר מסיבת עיתונאים שבה יציגו את התוכנית החלופית שלהם בתגובה להמלצות הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי. לטענתם, לא יושמו הצעדים הנדרשים לשינוי אמיתי וחלק מההמלצות נפרסו על פני תקופה ארוכה מדי. סתיו שפיר: הוועדה מודה בבעיות אבל לא מייצרת שינוי

הארגונים החברתיים יכנסו הבוקר (שלישי) מסיבת עיתונאים במחאה על מסקנות ועדת טרכטנברג שהוגשו אתמול . טענתם המרכזית היא שהדוח שגיבשה ועדת המומחים מטעם ראש הממשלה לא הלך מספיק רחוק ולא יישם את הצעדים הכלכליים הנדרשים לשינוי חברתי אמיתי.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

בנוסף, טוענים המוחים כי חלק מההמלצות החשובות נפרסו על פני תקופה ארוכה מדי, כזאת שלאורכה לא ניתן יהיה לוודא את ביצוע הדוח לאור המשילות הלא יציבה מישראל. צוות המומחים האלטרנטיבי שעובד עם ראשי המחאה ינסה להציע הבוקר בשעה 11:00 צעדים חלופיים לצמצום הפערים החברתיים בישראל. 

 

סתיו שפיר, מראשי המחאה, אמרה לתוכנית הבוקר עם אורלי וגיא כי טרכטנברג משתמש במילים יפות "אבל האם באמת מדובר בשינוי של המדיניות הכלכלית? רחוק מזה". לדבריה, מדובר בהמשך של אותה מדיניות ואותו עולם ישן.

 

"איך אחרי מחאה שהתחילה מדיור - אחרי דבר כזה טרכטנברג לא מדבר על דיור ציבורי בכלל. הוא מודה בבעיות שיש במדינה, אבל האם הוא מייצר איזה שהוא שינוי? לא", אמרה שפיר.